COC-M: Thurnbichler wygrywa drugi konkurs

Utworzono: 19.12.2010 20:12 / sk

Nie tylko w Pucharze Świata w Engelbergu, ale i w Pucharze Kontynentalnym w Erzurum Austriacy świętowali podwójne zwycięstwo.

Stefan Thurnbichler

Stefan Thurnbichler, który wygrał już pierwszy konkurs ex aequo z Anssi Koivuranta, świętował zwycięstwo dzięki skokom na odległość 100 m i 100.5 m (251.5 pkt.).

Drugie miejsce z 243.5 pkt. (190 m i 98.5 m) zajął jego kolega z drużyny Mario Innauer, który zajmował po pierwszej serii czwarte miejsce.

Kim Rene Elverum Sorsell po pierwszym skoku był dopiero szósty, jednak 99.5 m w finale i łączna nota 243.0 pkt. pozwoliła mu się przesunąć na trzeci stopień podium.

Na czwartym miejscu znalazł się kolejny z Austriaków Manuel Poppinger, który wyprzedził dwóch Niemców Felixa Brodaufa i Marinusa Krausa. Drugi zwycięzca z soboty, Anssi Koivuranta, wylądował w niedzielę na miejscu siódmym.

Polak Piotr Żyła po pierwszej serii był na bardo dobrym drugim miejscu, jednak po słabym skoku w finale stracił kilka pozycji i zajął miejsce dziewiąte.

Słynne w skokach narciarskich nazwiska, Primoz Peterka i Dimitri Vassiliev, podzielili miejsce 29.