COC-M: Elverum Sorsell wygrywa w Vikersund

Utworzono: 11.12.2010 00:16 / sk

Kim Rene Elverum Sorsell wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 117 w Vikersund (NOR).

Jon Aaraas, Kim Rene Elverum, Vegard Sklett

Norweg po pierwszej serii był drugi ze skokiem na odległość 115.5 m i odniósł zwycięstwo dzięki 116 m w serii finałowej oraz łącznej nocie 270.7 pkt. Było to pierwsze zwycięstwo 22-latka w Pucharze Kontynentalnym. "To było świetne zwycięstwo, niesamowite uczucie. Oddałem dziś dwa dobre skoki", powiedział szczęśliwy triumfator.

Anssi Koivuranta, Kim Rene Elverum, Stephan Hocke

Drugie miejsce zajął Fin Anssi Koivuranta z notą 267.0 pkt. Były zawodnik kombinacji norweskiej ma dobre wspomnienia związane z Vikersund. "W 2009 roku wygrałem tutaj klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego. Chciałbym tu wrócić w lutym na loty narciarskie."

Zwycięzca pierwszych dwóch konkursów sezonu, Stephan Hocke, zakończył rywalizację na miejscu trzecim z notą 266.4 pkt. Niemiec był zadowolony z wyniku, mimo że tym razem nie znalazł się na najwyższym stopniu podium. "To był udany konkurs. Jestem zadowolony ze skoków", powiedział Hocke.

Punkt mniej uzyskał Juha Matti Ruuskanen, który wylądował ostatecznie na pozycji czwartej. Fin prowadził jeszcze po pierwszej serii.

Rosjanin Dimitri Vassiliev, który przez Puchar Kontynentalny chce powrócić do Pucharu Świata, znalazł się na miejscu 26.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Stephan Hocke, wyprzedzając Anssi Koivuranta i Andreasa Wanka.