Podwójne zwycięstwo Austriaczek, Kreuzer wygrywa o 0,1 punktu!

Utworzono: 11.02.2023 10:54 / hn

Chiara Kreuzer wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata kobiet w Hinzenbach. Druga była jej rodaczka Eva Pinkelnig, a trzecia Japonka  Nozomi Maruyama.

Zaledwie 0,1 punktu zdecydowała o zwycięstwie Kreuzer. O tyle wyprzedziła reprezentacyjną koleżankę Evę Pinkelnig, która ponownie powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Eva Pinkelnig zgromadziła już 1322 punkty. Druga w "generalce" jest Katharina Althaus (1093 punkty), która w sobotę zajęła szóste miejsce. Niemka prowadziła na półmetku zmagań w Hinzenbach, ale w finale spadła aż o pięć pozycji i z pierwszej wygranej od trzech lat cieszyła się Kreuzer.

Tuż za podium znalazły się dwie Słowenki, które w piątek zajęły drugie i trzecie miejsce – Ema Klinec i Nika Prevc. Skład czołowej "10" uzupełniły Norweżki Anna Odine Stroem oraz Thea Minyan Bjoerseth, Niemka Selina Freitag i Kanadyjka Alexandria Loutitt.

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet zaplanowano w rumuńskim Rasnovie. Później pora na mistrzostwa świata w Planicy.