Mocny i skromny: Peter Prevc

Utworzono: 19.11.2010 19:00 / os

Peter Prevc jest przyszłą nadzieją słoweńskich skoków. 18-latek bardzo dobrze spisywał się już w swoim pierwszym sezonie Pucharu Świata, jego najgorszy rezultat to 36. miejsce w Innsbrucku. Prevc skacze bardzo stabilnie i wielu trenerów uważa, że jest wielkim talentem.

W wywiadzie z Berkutschi zawodnik Kranj, który jest silną podporą drużyny, pozostaje skromny, również odnośnie swoich celów.

5 pytań - 5 twarzy Peter Prevc »

Peter Prevc

Berkutschi: Jakie są Twoje cele na nadchodzący sezon?

Peter Prevc: Chcę oddawać w konkursach jak najlepsze skoki. Jeśli to mi się uda, wówczas będę mógł plasować się między pierwszą, a drugą dziesiątką.

Berkutschi: Co musi się stać, abyś był w pełni szczęśliwym zawodnikiem po zakończeniu sezonu?

Prevc: Jestem szczęśliwy, kiedy ląduję w pierwszej piętnastce większości konkursów. Oczywiście, chciałbym, żeby jak najlepiej spisywała się cała nasza drużyna. Jaki to pożytek, kiedy tylko ja jestem w dobrej formie? Chcę, żeby cała drużyna Słowenii skakała dobrze.

Berkutschi: Jak ważne są dla Ciebie Mistrzostwa Świata na słynnej Holmenkollen w Oslo?

Prevc: To bez wątpienia najważniejsze konkursy kolejnego sezonu.

Berkutschi:  Co dodaje Ci pewności, że kolejny sezon będzie dla Ciebie udany?

Prevc:  Dobre skoki, które oddałem latem, dodały mi pewności, że wszystko będzie dobrze również zimą.

Berkutschi: Jakie jest Twoje motto?

Prevc: Ludzie, którzy walczą mogą przegrać. Ludzie, którzy nie walczą, już przegrali.

Kariera:

Prevc zdobył punkty już w swoim pierwszym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer, 5. grudnia 2009, zajął wówczas 22. miejsce ... W pierwszym sezonie Pucharu Świata, jego najlepszym rezultatem było 14. miejsce (w Zakopanem, Kuopio i Oslo), najsłabiej spisał się w Innsbrucku, gdzie zajął 36. miejsce ... Był 33. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ... Na Igrzyskach Olimpijskich 2010 był siódmy (skocznia normalna), 16. (skocznia duża) i ósmy (z drużyną) ... Do tej pory Prevc wziął udział w 13. konkursach indywidualnych Pucharu Świata...