PK - Katharina Althaus najlepsza w Whistler

Utworzono: 20.03.2022 07:23 / hn

Katharina Althaus zwyciężyła w obydwu konkursach Pucharu Kontynentalnego rozegranych w kanadyjskim Whistler.

W piątek Althaus, wice mistrzyni olimpijska z Pekinu, pokonała reprezentacyjną koleżankę Luisę Goerlich oraz reprezentantkę gospodarzy Alexandrię Loutitt, która zdobyła brązowy medal w konkursie mixed-team w Pekinie, ostatnio wywalczyła również brązowy medal mistrzostw świata juniorów rozegranych w Zakopanem.

W sobotnim konkursie podium zdominowały reprezentantki Niemiec. Pierwsza była ponownie Althaus, druga Goerlich. Na najniższym stopniu podium uplasowała się trzecia z Niemek Juliane Seyfarth.

Luisa Görlich, Katharina Althaus und Alexandria Loutitt

Niemiecka kadra pojawiła się w Kanadzie w tak silnym składzie jako, że planowane na koniec marca zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile i Czajkowskim (RUS) zostały odwołane.

Pod nieobecność kontuzjowanej Sopie Sorschag, Luisa Goerlich objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego. Niemka (457 pkt) wyprzedza Austriaczkę (441 pkt) oraz reprezentacyjną koleżankę Josephin Laue (327 pkt).

Ostatnie tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet rozegrane zostaną za tydzień w amerykańskim Lake Placid.