MŚ loty - Słoweńcy wygrywają złoto w drużynie

1583.5
3
Norwegia
1559.6

Słoweńcy zwyciężyli w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach narciarskich rozegranych w norweskim Vikersund. Domen Prevc, Peter Prevc, Timi Zajc i Anze Lanisek pewnie pokonali reprezentantów Niemiec i Norwegii.

Dla Słoweńców, którzy o 128 pkt pokonali drugich Niemców jest to pierwsze złoto mistrzostw świata w konkursie drużynowym. „Nie jest żadną tajemnicą dlaczego Słoweńcy są aż tak dobrzy w lotach, to były nasze mistrzostwa. Od samego początku szło nam w Vikersund bardzo dobrze. W Pucharze Świata widać jak często zmieniają się wyniki konkursów drużynowych, praktycznie w każdym z konkursów wygrywa kto inny. Ten weekend zdecydowanie należał do najlepszych w naszym wykonaniu,” powiedział po zwycięstwie Peter Prevc.

Słoweńcy zdobyli srebro w konkursie drużynowym podczas mistrzostw świata w lotach w roku 2018, brąz w roku 2012.

Anze Lanisek, Peter Prevc, Domen Prevc, Timi Zajc

Podczas kiedy zwycięstwo Słoweńców ani na chwilę nie było zagrożone, walka o miejsca drugie i trzecie trwała do samego końca. Ostatecznie Niemcy w składzie Severin Freund, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler i Karl Geiger pokonali reprezentantów Norwegii. „Mój drugi skok był niesamowity (238 metrów), to był zdecydowanie najlepszy skok jaki tutaj oddałem. Bardzo cieszę się, że udało mi się oddać taki skok w konkursie drużynowym, bardzo cieszymy się z wywalczonego tutaj srebra. Niestety na więcej nie było nas dzisiaj stać, to srebro smakuje więc prawie tak samo jak złoto,” powiedział po konkursie Karl Geiger.

Norwegowie w składzie Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik do samego końca walczyli o podium z reprezentacją Austrii. Świeżo koronowany mistrz świata Marius Lindvik ostatecznie okazał się lepszy niż Stefan Kraft i zapewnił Norwegom medal.

Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger, Severin Freund

Po ośmiu skokach, Austriacy stracili do Norwegów 6,9 pkt. Na miejscu piątym uplasowali się Polacy. Szósta była Japonia. Miejsce siódme zajęli reprezentanci Finlandii.

Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w niemieckim Oberstdorfie, gdzie już w najbliższy weekend rozegrane zostaną dwa kolejne konkursy w lotach narciarskich.