Słowenki najlepsze w Hinzenbach

Utworzono: 26.02.2022 15:32 / hn

Podwójna mistrzyni olimpijska Ursa Bogataj zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w austriackim Hinzenbach. 27-letnia Słowenka pokonała reprezentacyjną koleżankę Nikę Kriznar oraz reprezentantkę gospodarzy Lisę Eder, dla której było to pierwsze pucharowe podium w karierze.

Dla Bogataj było to pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Słowenka oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych pokonując rodaczkę o 22 pkt.

Marita Kramer, która prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata (915 pkt), o 214 pkt wyprzedza Ursę Bogataj (701 pkt), była dzisiaj piąta. Trzecia jest Katharina Althaus (698 pkt).

„Nie jestem rozczarowana. Oczywiście chciałabym być dzisiaj na podium, ale i tak jestem zadowolona. Wiem, że moje dzisiejsze skoki nie były najlepsze, więc piąte miejsce jest ok,” powiedziała Austriaczka po konkursie.

Lisa Eder

„Nigdy nie sądziłam, że uda mi się stanąć na pucharowym podium i to podczas konkursu rozgrywanego w Austrii. W zeszłym tygodniu dużo trenowałyśmy, nigdy aż tak dobrze nie skakałam. Ten wynik wiele dla mnie znaczy, jutro postaram się ponownie zawalczyć o podium,” powiedziała po konkursie Eder.

Na miejscu czwartym uplasowała się 20-letnia reprezentantka Szwecji Frida Westman. Szwedka, która trenuje w Trondheim (NOR) pod opieką mistrza wiata w lotach narciarskich Roara Ljoekelsoeya, osiągnęła dzisiaj najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Szósta była najlepsza z Japonek Yuki Ito. Miejsce siódme i dziesiąte wywalczyły reprezentantki Norwegii Silje Opseth i Anna Odine Stroem. Ósma była najlepsza z Rosjanek Sofia Tikhonova. Brązowa medalistka w konkursie mixed-team z Pekinu, Kanadyjka Abigail Strate, która na półmetku konkursu zajmowała miejsce trzecie, ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu dziewiątym, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

W niedzielę w Hinzenbach rozegrany zostanie kolejny konkurs indywidualny (13:40 CET).