PK - Anze Semenic ponownie najlepszy w Innsbrucku

Utworzono: 23.01.2022 11:57 / sk

Słoweniec Anze Semenic zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w austriackim Innsbrucku.

Skokami na odległość 125,5 i 128,5 metra (245,9 pkt) 28-letni Semenic pokonał dwóch reprezentantów gospodarzy Ulricha Wohlgenannta (125 i 123 metry; 235,6 pkt) oraz Thomasa Lacknera (124,5 i 122,5 metra; 234,1 pkt). Dla Słoweńca było to drugie zwycięstwo z rzędu.

Słoweniec Jan Bombek, który w sobotę po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium, dzisiaj był czwarty. Miejsce piąte zajął jego reprezentacyjny kolega Zak Mogel. Siódmy był Domen Prevc.

Podobnie jak wczorajszy, tak i dzisiejszy konkurs był pojedynkiem słoweńskich i austriackich skoczków. Oprócz czterech Słoweńców, w czołowej dziesiątce sklasyfikowanych zostało pięciu reprezentantów gospodarzy. Oprócz Wohlgenannta i Lacknera, którzy uplasowali się na podium, szósty był Markus Mueller; czołową dziesiątkę zamknęli Markus Schiffner i Markus Rupitsch.

Jedynym, który był dzisiaj w stanie dotrzymać kroku Słoweńcom i Austriakom był dzisiaj ósmy Bendik Jakobsen Heggle z Norwegii.

Ulrich Wohlgenannt utrzymuje się na pozycji lidera cyklu (690 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Thomas Lackner (509 pkt). Miejsce trzecie zajmuje triumfator obydwu konkursów w Innsbrucku Anze Semenic (378 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 5 i 6 lutego w Iron Mountain (USA).