Forfang i Opseth mistrzami Norwegii

Utworzono: 19.01.2022 14:30 / sk

Na skoczni Holmenkollen w Oslo rozegrano we wtorek konkurs o mistrzostwo Norwegii. W zawodach triumfowali Johann Andre Forfang i Silje Opseth.

Johann Andre Forfang, który nie najlepiej spisywał się ostatnio w zawodach Pucharu Świata, zwyciężył skokami na odległość 126 i 127 metrów (268,4 pkt).

Niecałe 2 pkt za nim uplasowali się zajmując miejsce drugie ex-aequo Joacim Oedegaard Bjoereng (124,5 i 134,5 metra) oraz kombinator norweski Jarl Magnus Riiber (133 i 125 metrów) zdobywając po 266,5 pkt.

Czwarty był Halvor Egner Granerud tracąc do podium nieco ponad 3 pkt. Na miejscach piątym i szóstym uplasowali się Robin Pedersen i Iver Olaussen.

Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad nie wystartowali w konkursie z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność Corona wirusa. Z powodu kontaktu z kolegą z drużyny Marius Lindvik przebywa obecnie na kwarantannie.

W konkursie kobiet najlepsza była Silje Opseth (118 i 120 metrów; 277,6 pkt), którą ze spora przewagą pokonała drugą Annę Odine Stroem (116,5 i 115 metrów; 261,3 pkt). Miejsce trzecie wywalczyła Thea Minyan Bjoerseth (110,5 i 117,5 metra; 256,7 pkt).

Nominacje olimpijskie

Tuż przed mistrzostwami, Norwegowie ogłosili składy kadr na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. W kadrze mężczyzn miejsce wywalczyli Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang i Robert Johansson. Kadrę kobiet tworzyć będą Silje Opseth, Thea Minyan Bjoerseth i Anna Odine Stroem.