Takanashi wygrywa w Ljubnie, Kramer zgarnia Złotą Sowę

Utworzono: 01.01.2022 21:07 / hn

Sara Takanashi zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w słoweńskim Ljubnie. Japonka pokonała reprezentantkę gospodarzy Ursę Bogataj oraz Austriaczkę Maritę Kramer.

„Jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa, z osiągniętego dzisiaj wyniku,” powiedziała Takanashi, dla której było 61-sze pucharowe zwycięstwo w karierze, pierwsze tej zimy. Po raz ostatni Japonka wygrywała w lutym 2021 roku w rumuńskim Rasnovie. W Ljubnie było to jej szóste zwycięstwo (dwukrotnie w 2013, dwukrotnie w 2015, oraz w 2019).

Na miejscu drugim uplasowała się Ursa Bogataj, która triumfowała w letnim Grand Prix latem 2021 roku. Tej zimy Słowenka dwukrotnie stawała na drugim, trzykrotnie na trzecim stopniu pucharowego podium, w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie miejsce trzecie. 26-latka nie ma jednak do tej pory na swoim koncie ani jednego pucharowego zwycięstwa.

Sara Takanashi

Liderka tegorocznego Pucharu Świata Austriaczka Marita Kramer zajęła dzisiaj miejsce trzecie, zapewniając sobie tym samym triumf w klasyfikacji końcowej Turnieju Sylwestrowego, za który zainkasowała dodatkową nagrodę pieniężna w wysokości 10.000 CHF. „Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa w premierowej edycji Turnieju Sylwestrowego. Cieszę się, że udało mi się zdobyć pierwszą Złotą Sowę w historii. Skocznia w Ljubnie nie jest dla mnie najłatwiejsza, ale walczyłam do końca i ostatecznie udało się,” powiedziała Kramer po konkursie.

Na miejscu drugim i trzecim nowego turnieju uplasowały się Nika Kriznar i Sara Takanashi.

Miejsce czwarte zajęła Ema Klinec, piąta była triumfatorka wczorajszego konkursu Nika Kriznar. Nika Prevc uplasowała się na miejscu siódmym.

Szósta była weteranka światowych skoczni Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Najlepszą z Niemek była ósma Katharina Althaus. Czołowa dziesiątkę uzupełniły Japonka Yuka Seto oraz kolejna z Austriaczek Eva Pinkelnig.

W związku z odwołaniem konkursów w Japonii (Sapporo i Zao), kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną w niemieckim Willingen 28, 29 i 30 stycznia.