Czwarte pucharowe zwycięstwo Marity Kramer

Utworzono: 17.12.2021 19:07 / hn

Marita Kramer zwyciężyła w konkursie Pucharu Świata rozegranym w austriackim Ramsau. 20-letnia Austriaczka pokonała Niemkę Katharinę Althaus oraz reprezentantkę Słowenii Ursę Bogataj.

„Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa, wiem jednak, że moje skoki nie były najlepsze. To wspaniałe uczucie kiedy mogę zwyciężać w konkursie pomimo niezbyt udanych skoków. Zwłaszcza w Austrii. Przed nami krótka przerwa, będę miała czas na treningi i ustabilizowanie moich skoków,” powiedziała Kramer po 13-tym pucharowym zwycięstwie w karierze, czwartym z rzędu. Austriaczka wygrywała w Lillehammer, oraz dwukrotnie w Klingenthal.
Kramer prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata (630 pkt) o 169 pkt wyprzedzając drugą Katharinę Althaus (461 pkt) oraz

Ursa Bogataj

Druga dzisiaj Althaus również nie kryła zadowolenia, „Bardzo cieszę się z kolejnego podium, myślałam, że na tej skoczni mi się to nie uda. Moje skoki były dzisiaj jednak wystarczająco dobre.”

Marita Kramer

Na miejscu trzecim uplasowała się triumfatorka letniego cyklu Słowenka Ursa Bogataj, „To był trudny konkurs, dokuczał nam dość silny tylni wiatr, a jury ustaliło dość niską belkę startową. Jestem bardzo zadowolona z mojego dzisiejszego wyniku.”

Katharina Althaus

Czwarta była dzisiaj Sara Takanashi, miejsce piąte wywalczyła Ema Klinec. Na miejscu szóstym uplasowały się ex-aequo Nika Kriznar i Daniela Iraschko-Stolz. Miejsce ósme zajęła Eva Pinkelnig, najlepszą Norweżką była niespodziewanie dziewiąta Thea Minyan Bjoerseth. Czołowa dziesiątkę uzupełniła Yuka Seto.

Szwedka Frida Westman, która trenuje od kilku lat w norweskim Trondheim, zajęła miejsce 15-te, 30-ta była zdobywając kolejne punkty Chinka Bing Dong.

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną 31 grudnia i 1 stycznia w słoweńskim Ljubnie, po raz pierwszy jako Turniej Sylwestrowy.