Stefan Kraft wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 11.12.2021 19:15 / sk

Stefan Kraft zwyciężył w zawodach Pucharu Świata rozegranych w sobotę w niemieckim Klingenthal. Austriak pokonał Norwega Halvora Egnera Graneruda oraz Polaka Kamila Stocha.

Dla Krafta było to pierwsze pucharowe zwycięstwo od lutego 2020 roku, kiedy to triumfował w fińskim Lahti. Dla zdobywcy Kryształowej Kuli w sezonie 2019/20 było to 22-gie pucharowe zwycięstwo w karierze. „To był wspaniały konkurs, warunki był wręcz idealne, skocznia świetnie przygotowana. Musze  przyznać, że trochę się denerwowałem przed skokiem w finale. Pomyślałem jednak wtedy – po prostu zrób to, nie broń się, atakuj,” powiedział po konkursie Kraft, który prowadził już na półmetku konkursu.

Dla Norwega Halvora Egnera Graneruda dzisiejsze drugie miejsce było nagrodą za zdecydowanie udane stary w poprzednich trzech konkursach Pucharu Świata.

Trzykrotny mistrz olimpijski cieszył się z trzeciego miejsca po niezbyt udanym rozpoczęciu sezonu. „Wiedziałem, że musze być cierpliwy, że dobre wyniki jeszcze przyjdą. Ciężko na to pracowaliśmy. Wynik na podium w tak ekscytującym konkursie to naprawdę coś wspaniałego. To wielka motywacja na kolejne konkursy,” powiedział Stoch.

Na miejscu czwartym uplasowali się ex-aequo dwaj reprezentanci gospodarzy Karl Geiger i Markus Eisenbichler. Szósty był Andreas Wellinger.

Oprócz Graneruda w czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasował się również ósmy Robert Johansson oraz dziewiąty Marius Lindvik.

Najlepszym z Japończyków był siódmy Ryoyu Kobayashi.

Jan Hoerl, który tydzień temu triumfował w Wiśle, dzisiaj uplasował się na miejscu dziesiątym.

Spora niespodzianką było drugie miejsce weterana Manuela Fettnera po pierwszej serii konkursowej. Niestety Austriak nie obronił wysokiej pozycji i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu 16-tym.

Pierwsze pucharowe punkty tej zimy zwywalczyli Fin Niko Kytosaho (27-my) oraz Polak Paweł Wąsek (30-ty).

Karl Geiger (405 pkt) obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata. Drugi jest Stefan Kraft (306 pkt), miejsce trzecie zajmuje Markus Eisenbichler (287 pkt).

Drugi z konkursów w Klingenthal rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 16.00 CET.