Marita Kramer najlepsza w Lillehammer

Utworzono: 05.12.2021 20:08 / hn

Marita Kramer zwyciężyła w niedzielnym konkursie rozegranym na dużej skoczni w norweskim Lillehammer. 20-letnia Austriaczka pokonała dzisiaj triumfatorkę wczorajszego konkursu Niemkę Katharinę Althaus, oraz reprezentantkę gospodarzy Silje Opseth.

„To był świetny konkurs. Jestem bardzo zadowolona z moich skoków, wyniki, oraz z tego, że udało mi się utrzymać pozycję liderki cyklu,” powiedziała Kramer po konkursie.

Z 330 pkt na koncie Austriaczka wyprzedza drugą dzisiaj Katharinę Althaus (285 pkt) oraz Słowenkę Eme Klinec (259 pkt), która dzisiaj uplasowała się tuż za podium.

Marita Kramer

„To był wspaniały dzień, Katharina oddała w finale świetny skok; Pauline Hessler była 16-ta, w finale wystartowały trzy zawodniczki. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startów początkiem zimy, zwłaszcza tutaj w Lillehammer,” skomentował start swoich podopiecznych nowy trener niemieckiej kadry, były skoczek, Maximilian Mechler.

Team Österreich freut sich über den Erfolg in Lillehammer

„Miałam dzisiaj dobre przeczucia. Bardzo cieszę się z miejsca na podium, zwłaszcza w Norwegii,” powiedziała Opseth po pierwszym podium tej zimy.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowały się reprezentantki Słowenii. Czwarta była Ema Klinec, miejsce szóste wywalczyła Ursa Bogataj, siódma była Nika Kriznar.

Na miejscu piątym sklasyfikowana została kolejna z Austriaczek Eva Pinkelnig, dziewiąta była jej reprezentacyjna koleżanka Daniela Irschko-Stolz.

Najlepszą z Japonek była ósma Sara Takanashi.

Czołową dziesiątkę uzupełniła druga z Norweżek Anna Odine Stroeam.

Bardzo dobry wynik odnotowała, po wczorajszej dyskwalifikacji za nieprzepisowy kombinezon, Kanadyjka Alexandria Loutitt (14-ta).

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną w niemieckim Klingenthal.