Pierwsze pucharowe zwycięstwo Emy Klinec

Utworzono: 27.11.2021 15:15 / hn

Słowenka Ema Klinec odniosła w Niżnym Tagile (RUS) pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Skokami na odległość 92 i 97 metrów (235,1 pkt), mistrzyni świata z Oberstdorfu pokonała reprezentacyjną koleżankę Ursę Bogataj oraz reprezentantkę Niemiec Katharinę Althaus.

Kliniec, która wczoraj była druga, dzisiaj o 8,1 pkt wyprzedziła triumfatorkę tegorocznego Grand Prix. Dla Althaus, która ma na swoim koncie 7 pucharowych zwycięstw, było to pierwsze pucharowe podium od stycznia 2020 roku.

Po skoku na odległość 86 metrów w pierwszej serii konkursowej, faworytka do kolejnego zwycięstwa Austriaczka Marita Kramer była zaledwie szósta. Ostatecznie 20-latka sklasyfikowana została tuż za podium. W czołowej dziesiątce uplasowały się jeszcze trzy inne reprezentantki Austrii – 6-ta była Jacqueline Seifriedsberger, 9-ta Eva Pinkelnig, miejsce dziesiąte po znacznie słabszym starcie wczoraj odnotowała Chiara Kreuzer.

Ursa Bogataj

Najlepszą z Japonek była 5-ta Sara Takanashi. Miejsce siódme zajęła Słowenka Nika Krizanr. Ósma była Norweżka Silje Opseth.

Ema Klinec

Jedyna Polka, która awansowała do konkursu Nicole Konderla, sklasyfikowana została na miejscu 37-mym.

Katharina Althauis

Klinec objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata. Słowenka o 30 pkt wyprzedza Austriaczkę Maritę Kramer. Trzecia jest Ursa Bogataj.

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu w norweskim Lillehammer.