Ryoyu Kobayashi wygrywa finał w Klingenthal

Utworzono: 02.10.2021 17:21 / sk

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w finałowych zawodach tegorocznego Grand Prix rozegranych w niemieckim Klingenthal. Japończyk wyprzedził dwóch reprezentantów Norwegii Halvora Egnera Graneruda i Johanna Andre Forfanga.

Dla 24-letniego Japończyka było to piąte zwycięstwo w zawodach cyklu. Po raz ostatni Kobayashi zwyciężył w Hakubie w roku 2019. „Minionej zimy oddawałem tylko po jednym dobrym skoku. Dzisiaj wreszcie udało się dwukrotnie. Z niecierpliwością czekam na zimę, jestem na dobrej drodze z przygotowaniami. Nie mogę doczekać się już lotów, ale moim wielkim celem są również Igrzyska Olimpijskie,” powiedział po konkursie Kobayashi.

Dawid Kubacki

„Moim celem jest skakać jeszcze lepiej niż zeszłej zimy. Patrząc na to jak skacze Ryoyu, trzeba się będzie dobrze postarać, przed mną więc sporo pracy,” powiedział Granerud, który zwyciężył w trzech z czterech konkursów, w których wystartował tego lata.

Halvor Egner Granerud

Na miejscu czwartym uplasował się reprezentant Polski Dawid Kubacki, który w klasyfikacji generalnej Grand Prix awansował na miejsce drugie. Piąty był najlepszy z Niemców Constantin Schmid.

Miejsce szóste wywalczył najlepszy ze Słoweńców Anze Lanisek. Siódmy był Yukiya Sato. Czołową dziesiątkę uzupełnili Niemiec Karl Geiger, Norweg Marius Lindvik oraz reprezentant Szwajcarii Gregor Deschwanden.

Z nieco słabszej strony zaprezentowali się dzisiaj pozostali reprezentanci Polski. 14-ty był jakub Wolny. Miejsce 20-te wywalczył Piotr Żyła. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Andrzej Stękała I Stefan Hula do serii finałowej nie awansowali.

Halvor Egner Granerud (380 pkt) zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tegorocznego Grand Prix jeszcze przed finałowymi zwodami w Klingenthal. Triumfator zeszłorocznego Pucharu Świata wyprzedził Polaka Dawida Kubackiego (242 pkt) oraz Austriaka Jana Hoerla, który do Klingenthal nie przyjechał.

Puchar Świata mężczyzn zainaugurowany zostanie za siedem tygodni 20 i 21 listopada w Niżnym Tagile (RUS).