Kramer wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 02.10.2021 14:00 / sk

W niemieckim Klingentahl rozegrano dzisiaj ostatnie tego lata zawody Grand Prix. W konkursie triumfowała reprezentantka Austrii Marita Kramer, druga była Słowenka Ursa Bogataj, miejsce trzecie wywalczyła Sara Takanashi.

Skokiem na odległość 141,5 metra w finale Kramer ustanowiła nowy rekord skoczni w Klingenthal. „Już po wyjściu z progu wiesz czy to będzie dobry skok. Tak było właśnie dzisiaj. To najlepsze uczucie na świecie. Chciałabym na podobnym poziomie skakać również zimą. Wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze,” powiedziała po konkursie Austriaczka, dla której było to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach letniego Grand Prix.

Sara Takanashi

Ursa Bogataj, która zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tegorocznego Grand Prix zapewniła sobie już w Czajkowskim, dzisiaj była druga. „Jestem naprawdę szczęśliwa, że udało mi się zwyciężyć w tegorocznym cyklu. Nie ukrywam, że w ogóle się tego nie spodziewałam. Niedawno wróciłam do skakania po kontuzji i myślałam, że coś takiego nigdy mi się nie uda. Na szczęście jednak myliłam się. Chciałabym równie dobrze skakać zimą, wiem jednak, że jest mnóstwo bardzo dobrych dziewczyn, które również mają oczekiwania.”

Tego lata reprezentantki Słowenii nie miały sobie równych. Czwarta była triumfatorka zeszłorocznego Pucharu Świata Nika Kriznar, miejsce siódme wywalczyła Jerneja Brecl, dziesiąta była Spela Rogelj.

Najlepszą z Niemek była dzisiaj piąta Katharina Althaus, miejsce dwunaste wywalczyła Selina Freitag. Na miejscu szóstym sklasyfikowana została druga z Austriaczek Eva Pinkelnig. Ósma była Japonka Yuki Ito. Na miejscu dziewiątym konkurs ukończyła najlepsza z Norweżek Silje Opseth.

Ursa Bogataj (600 pkt) zwyciężyła w klasyfikacji łącznej tegorocznego Grand Prix. Dla 26-letniej Słowenki jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. W sezonie 2017/18 Bogataj była dziewiąta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Miejsce drugie zajęła Sara Takanashi ze sporą strata punktową (320 pkt). Dzisiejsze zwycięstwo zapewniło Austriaczce Maricie Kramer (272 pkt) awans na miejsce trzecie .

Puchar Świata kobiet zainaugurowany zostanie końcem listopada zawodami w Niżnym Tagile (RUS).