PK - Zwycięstwo i końcowy triumf Manuela Fettnera

Utworzono: 26.09.2021 11:48 / sk

Manuel Fettner zwyciężył w finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegranym w niedzielę w niemieckim Klingenthal.

36-letni Austriak, który wystartował w ośmiu konkursach cyklu tego lata, a jego najsłabszym wynikiem było miejsce czwarte, pokonał rywali skokami na odległość 136,5 i 143 metry (274,8 pkt). Fettner zapewnił sobie tym samym triumf w klasyfikacji końcowej cyklu.

„Jestem bardzo zadowolony z moich skoków tego lata, były równe i na wysokim poziomie. Taki był mój cel od samego początku. Ponadto chciałem wywalczyć dodatkową kwotę startową w Pucharze Świata dla Austrii. Cieszę się, że udało mi się zrealizować obydwa cele. Moim celem na zimę jest uplasowanie się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, no i oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Ale cele trzeba realizować krok po kroku i po prostu ciężko pracować,” powiedział po konkursie Fettner.

Na miejscu drugim uplasował się zaledwie 17-ty wczoraj reprezentant Polski Jakub Wolny (133,5 i 138,5 metra; 262,1 pkt). Trzeci był Słoweniec Lovro Kos (135 i 138,5 metra; 261,4 pkt), który już wczoraj uplasował się na podium.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również Ren Nikaido i Claudio Haas. 20-letniemu Japończykowi do podium zabrakło jedynie 0,1 pkt, niemniej jednak czwarte miejsce wywalczone w dzisiejszym konkursie było ii tak najlepszym wynikiem Nikaido w dotychczasowej karierze. Piąty dzisiaj Claudio Haas był najlepszym z Niemców, osiągając, podobnie jak reprezentant Japonii, najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Na miejscach szóstym i siódmym sklasyfikowani zostali Rosjanie Roman Trofimov i Mikhail Nazarov. Za nimi uplasowali się dwaj reprezentanci Norwegii Bendik Jakobsen Heggli i Joacim Oedegaard Bjoereng. Czołową dziesiątkę uzupełnił młody Słoweniec Rok Masle.

Manuel Fettner zwyciężył w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego tego lata (650 pkt). drugi był jego reprezentacyjny kolega Mika Schwann (517 pkt). Miejsce trzecie wywalczył Norweg Fredrik Villumstad (399 pkt).