PK - Timon-Pascal Kahofer wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 25.09.2021 15:38 / sk

Austriak Timon-Pascal Kahofer zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym w sobotę  w niemieckim Klingenthal.

Skokami na odległość 138,5 i 125 metrów (235,7 pkt) 22-letni Tyrolczyk wywalczył pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu. Do tej porty jego najlepszym wynikiem było trzecie miejsce wywalczone w Wiśle i Oslo. „To był bardzo dobry konkurs. Jestem wdzięczy opatrzności, że mogłem tutaj wystartować. To wspaniałe zwycięstwo i cieszę się, że mi się przytrafiło. Jutro postaram się po prostu skupić na skakaniu i zobaczymy czy uda mi się powtórzyć wynik,” powiedział zwycięzca.

Piąty na półmetku Słoweniec Lovro Kos (130 metrów) oddał w finale najdalszy skok serii (133,5 metra) i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu drugim (226,6 pkt).

Na najniższym stopniu podium uplasował się drugi z Austriaków Manuel Fettner (133,5 i 130 metrów; 225,5 pkt).

Miejsce czwarte zajął Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng, szósty był jego reprezentacyjny kolega Bendik Jacobsen Heggli. Na miejscu piątym uplasował się najlepszy z Polaków Stefan Hula. Siódmy był najlepszy z Niemców David Siegel, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie.

Ósmy był Rosjanin Roman Trofimov. Czołową dziesiątkę uzupełnili Niemiec Martin Hamann oraz Austriak David Haagen.

Najdalszy skok dnia oddał w pierwszej serii konkursowej reprezentant gospodarzy Richard Freitag (142,5 metra). W finale Niemiec uzyskał zaledwie 116,5 metra i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu 14-tym.

Manuel Fettner objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (550 pkt). Drugi jest Mika Schwann (517 pkt), miejsce trzecie zajmuje Norweg Fredrik Villumstad (390 pkt).

Finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegrany zostanie w Klingenthal w niedzielę o godzinie 10.00 CET.