PK - Fredrik Villumstad wygrywa w Oslo

Utworzono: 19.09.2021 14:25 / sk

Norweg Fredrik Villumstad odniósł w Oslo pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. Po wczorajszym triumfie Andreasa Graneruda Buskuma, w niedzielę ponownie najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy.

W sobotnim konkursie Villumstad był czwarty. Dzisiaj 22-latek oddał skoki na odległość 102 i 104,5 metrów (237,2 pkt). „Oddałem dzisiaj dwa solidne skoki, wczoraj tylko jeden. To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Dobrze mi idzie tego lata w zawodach Pucharu Kontynentalnego, mam więc nadzieję, że w przyszłości będzie podobnie,” powiedział po konkursie Norweg.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się ponownie weteran austriackich skoków Manuel Fettner powtarzając sobotnim wynik (100 i 101 metrów; 233,9 pkt).

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant Polski Jakub Wolny (102,5 i 98,5 metra; 231,1 pkt), który wczoraj był zaledwie 26-ty.

Po dziewiątym miejscu wywalczonym w sobotnim konkursie, tuż poza podium uplasował się powracający do międzynarodowej rywalizacji Norweg Daniel Andre Tande. Piąty był prowadzący na półmetku konkursu Stefan Hula. Miejsce szóste zajął Austriak Mika Schwann.

Miejsca siódme i ósme wywalczyli kolejni reprezentanci Norwegii Anders Fannemel i Benjamin Oestvold. Czołową dziesiątkę uzupełnili Austriak Daniel Tschofenig oraz trzeci z Polaków Klemens Murańka.

Najdalszy skok dnia oddał w finale Fin Jarkko Maatta (107 metrów), co zapewniło mu awans z miejsca 26-tego zajmowanego na półmetku konkursu na 16-te w klasyfikacji końcowej konkursu.

Przed ostatnimi konkursami Pucharu Kontynetalnego tego lata, które za tydzień rozegrane zostaną w niemieckim Klingenthal, w klasyfikacji łącznej cyklu prowadzi Mika Schwann (517 pkt). Drugi jest Manuel Fettner (490 pkt), miejsce trzecie zajmuje po dzisiejszym zwycięstwie Fredrik Villumstad (366 pkt).