PK - Jerneja Brecl ponownie najlepsza

Utworzono: 22.08.2021 11:31 / sk

Słowenka Jerneja Brecl odniosła kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie.

20-latka, która zwyciężyła już w sobotnim konkursie, dzisiaj skokami na odległość 92,5 i 95 metrów (212,1 pkt) ponownie pokonała rywali. „To był dla mnie bardzo udany wyjazd do Rasnova. Teraz przede mną zawody letniego Grand Prix w Czajkowskim,” powiedziała Słowenka.

Dong Bing, Jerneja Brecl, Joanna Szwab

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się ponownie reprezentantki Chin. Druga była trzecia wczoraj Dong Bing (82 i 91,5 metra; 193,4 pkt). Na miejscach czwartym i piątym uplasowały się jej reprezentacyjne koleżanki Liangyao Wang i Qingyue Peng. Siódma była Xueyao Li.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się reprezentantka Polski Joanna Szwab (88,5 i 86,5 metra; 191,9 pkt). Dla 24-latki było to drugie w karierze podium w zawodach cyklu. Poprzednio Polka była druga w marcu 2014 roku w Falun.

Na miejscu szóstym uplasowała się druga ze Słowenek Jerneja Repinc Zupancic. Ósma była najlepsza z Niemek Josphin Laue. Czołową dziesiątkę uzupełniły Rumunka Daniela Haralambie oraz Julia Muehlbacher.

Austriaczka nie zdołała utrzymać prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu i z 204 pkt na koncie zajmuje miejsce drugie. Na prowadzenie wysunęła się Chinka Bing Dong (207 pkt). Trzecia jest triumfatorka konkursów w Rasnovie Słowenka Jerneja Brecl (200 pkt).

Ostatnie dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegrane zostaną w dniach 18 i 19 września w norweskim Oslo.