PK - Jerneja Brecl wygrywa w Rasnovie

Utworzono: 21.08.2021 12:33 / sk

Jerneja Brecl zwyciężyła w pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w rumuńskim Rasnovie.

Słowenka oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (93 i 94,5 metra; 221,3 pkt) odnosząc trzecie zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze. „Nie chciałam aż tak długo czekać na kolejne starty, dlatego właśnie postanowiłam przyjechać do Rasnova. Chcę utrzymać dobrą formę pomiędzy konkursami we Frensztacie i Czajkowskim, a dzieli je prawie cały miesiąc. Bardzo cieszę się z osiągniętego dzisiaj wyniku,” powiedziała po konkursie Słowenka.

17-letnia Chinka Liangyao Wang, dla której start w Rasnovie jest drugim w karierze startem w zawodach Pucharu Kontynentalnego, uplasowała się na miejscu drugim  po raz pierwszy stajać na pucharowym podium (85,5 i 91 metrów; 199 pkt).

Wang wyprzedziła reprezentacyjną koleżankę Bing Dong (89,5 i 85 metrów; 193,8 pkt). Dla 24-latki był to również najlepszy wynik w dotychczasowej karierze w trzecim starcie w zawodach cyklu.

Liangyao Wang, Jerneja Brecl, Bing Dong

Miejsca czwarte i piąte zajęły dwie kolejne reprezentantki Słowenii Jerneja Repinc Zupancic i Nika Prevc. Ósma była Nika Vetrih.

Za nimi uplasowały się dwie kolejne Chinki Qingyue Peng i Xueyao Li. Dziewiąta była  Niemka Josephin Laue. Czołową dziesiątkę uzupełniła reprezentantka gospodarzy Daniela Haralambie.

Austriaczka Julia Muelbacher objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (178 pkt). Druga jest Rosjanka Mariia Iakovleva (160 pkt), miejsce trzecie zajmuje Chinka Birun Shao (146 pkt).

Drugi z konkursów kobiet rozegrany zostanie w Rasnovie w niedzielę o godzinie 10.00 CET.