PK - Mika Schwann najlepszy we Frensztacie

Utworzono: 14.08.2021 12:58 / sk

W drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w sobotę w czeskim Frensztacie pod Radhostem triumfował reprezentant Austrii Mika Schwann.

22-latek z Karyntii, który w piątkowym konkursie był drugi, zwyciężył skokami na odległość 104,5 i 102,5 metra (250,6 pkt). „Moje skoki były dzisiaj lepsze, pewnie dlatego udało mi się zwyciężyć. Nie są one jednak nadal tak dobre jak bym chciał, więc mam nad czym pracować,” powiedział po konkursie Schwann.

Po zwycięstwie Viktora Polaska w piątkowym konkursie, dzisiaj na podium uplasował się inny reprezentant gospodarzy Cestmir Kozisek (104 i 102,5 metra; 243,6 pkt).

Na najniższym stopniu podium uplasował się najlepszy z Polaków Maciej Kot (106 i 99,5 metra; 243,5 pkt).

Viktor Polasek po raz kolejny zaprezentował się z bardzo dobrej strony i po wczorajszym triumfie dzisiaj był czwarty.

news - Polasek wygrywa we Frensztacie

Miejsce piąte wywalczył reprezentant Austrii Markus Mueller. Szósty był Estończyk Kevin Maltsev. Dla obydwu były to najlepsze wyniki w dotychczasowej karierze.

Eetu Nousiainen wywalczył miejsce siódme, co pozwoliło mu na utrzymanie pozycji lidera cyklu (238 pkt). Fin o 22 pkt wyprzedza triumfatora dzisiejszego konkursu, który awansował na miejsce drugie.

Najlepszym z Norwegów był ósmy Robin Pedersen. Czołową dziesiątkę uzupełnili Stefan Rainer (AUT) oraz Jernej Presecnik (SLO).

Najlepszym z Niemców był 12-ty David Siegel. Miejsce 13-te wywalczył Turek Fatih Arda Ipcioglu.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już za tydzień w rumuńskim Rasnovie.