Drugie zwycięstwo Bogataj w Wiśle

Utworzono: 18.07.2021 15:18 / hn

Słowenka Ursa Bogataj odniosła w Wiśle drugie zwycięstwo w zawodach letniego Grand Prix. Druga była Sara Takanashi, miejsce trzecie wywalczyła Marita Kramer.

„Zmagałam się w przeszłości z kontuzjami, tym razem jednak wiosną udało mi się przeprowadzić pełny cykl treningowy. Jestem więc bardzo pewna siebie. Warunki w drugiej serii konkursowej były dzisiaj naprawdę bardzo trudne,” powiedziała po konkursie triumfatorka.

W klasyfikacji łącznej tegorocznego Grand Prix Bogataj prowadzi z kompletem 200 pkt. Druga jest Sara Takanashi (160 pkt), miejsce trzecie zajmuje Austriaczka Eva Pinkelnig (100 pkt).

Rekordzista pucharowych zwycięstw Sara Takanashi przewróciła się po skoku na odległość 133,5 metra w serii finałowej. Japonka wylądowała wprawdzie bez problemów, niestety skoku nie zdołała ustać. Zeskok opuściła o własnych siłach, niestety na ceremonię już nie dotarła. Międzyczasie została poddana badaniom medycznym.

Trzecia dzisiaj 19-letnia Marita Kramer, która zwyciężyła we wszystkich czterech konkursach zeszłorocznego turnieju Blue Bird, również zmagała się z trudnymi warunkami panującymi, zwłaszcza w serii finałowej na skoczni w Wiśle.

Ursa Bogataj

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dzisiaj również pozostałe reprezentantki Austrii. Czwarta była Eva Pinkelnig, piąta Daniela Iraschko-Stolz.

Oprócz Ursy Bogataj, w czołówce dzisiejszego konkursu uplasowały się również trzy inne reprezentantki Słowenii. Szósta była Nika Kriznar, siódma Ema Klinec, na miejscu dziewiątym sklasyfikowana została Jerneja Brecl.

Miejsce ósme zajęła Japonka Yuki Ito, czołową dziesiątkę uzupełniła jej reprezentacyjna koleżanka Nozomi Maruyama.

Kolejne zawody letniego Grand Prix kobiet rozegrane zostaną 6 sierpnia we francuskim Courchevel.