Koivuranta teraz skoczkiem

Utworzono: 04.10.2010 19:30 / os

Anssi Koivuranta, fiński kombinator norweski, przeszedł do skoków narciarskich. Podąża tym samym za Austriakiem Davidem Zaunerem, który bardzo dobrze radził sobie już podczas pierwszego sezonu w skokach. Fin szuka wyzwań w nowej dyscyplinie.

Anssi Koivuranta - (c) hiihtoliitto.fi

Koivuranta myślał już wcześniej o zamianie. Decydującym czynnikiem były teraz dobre rezultaty w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle (POL), gdzie w niedzielę stanął na trzecim stopniu podium. W konkursach, które zwyciężył Norweg Anders Fannemel, Koivuranta był najlepszy z ekipie fińskiej.

Siedem zwycięstw w kombinacji norweskiej i wygrana w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Koivuranta zebrał potrzebne punkty do startu w Pucharze Świata już dzień wcześniej, zajmując 15. miejsce.

Koivuranta był liderem wielu konkursów kombinacji norweskiej po części skoków narciarskich, jednak często nie potrafił utrzymać prowadzenia do końca. Wygrał siedem konkursów Pucharu Świata i 25 razy stanął na podium. 22-latek był mistrzem świata w drużynie w Sapporo 2007 i wywalczył indywidualnie brąz. Podczas Igrzysk 2006 w Turynie zdobył z drużyną brązowy medal.

Zawodnik z Kuusamo wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata 2008/09. Finowie mogą się cieszyć, że będą mieli w składzie takiego zawodnika.