PK - Zniszczoł i Hula wygrywają w Czajkowskim

Utworzono: 28.03.2021 16:09 / sk

Jako, że w sobotę na skoczni Śnieżynka w Czajkowskim (RUS) nie udało się rozegrać żadnego z konkursów, w niedzielę skoczkowie rywalizowali w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego.

W pierwszym z konkursów zwyciężył reprezentant Polski Aleksander Zniszczoł. Po skoku na odległość 122,5 w pierwszej serii konkursowej 27-latek zajmował miejsce piąte. W finale Polak poszybował na odległość 140,5 metra i ostatecznie z łączną notą 229,6 pkt odniósł dziewiąte pucharowe zwycięstwo w karierze.

Aleksander Zniszczol

Na miejscu drugim uplasował się Austriak Manuel Fettner (125,5 i 140 metrów; 225,1 pkt). Trzeci był drugi z Polaków Stefan Hula (124,5 i 142,5 pkt; 218,5 pkt).

Czwarty był Elias Medwed, dla którego był to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Miejsca piąte i szóste wywalczyli kolejni dwaj reprezentanci Austrii Maximilian Steiner i Daniel Tschofenig. Dziewiąty był David Haagen, czołową dziesiątkę uzupełnił Stefan Rainer.

Jedynymi, którzy byli w stanie dotrzymać kroku Austriakom, byli dzisiaj reprezentanci Polski. Siódmy był Maciej Kot, który na półmetku konkursu zajmował miejsce drugie. Miejsce ósme wywalczył Tomasz Pilch.

W drugim z konkursów najlepsi okazali się ponownie reprezentanci Polski i Austrii.

Na najwyższym stopniu podium uplasował  trzeci w pierwszym z konkursów Stefan Hula (137 i 131,5 metra; 246,8 pkt) odnosząc czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Zaledwie 0,5 pkt za 34-latkiem uplasował się Daniel Tschofenig, dla które go było to pierwsze pucharowe podium w karierze (126,5 i 138,5 metra). Najlepszym dotychczasowym wynikiem Austriaka było czwarte miejsce wywalczone dwa tygodnie temu w Zakopanem.

Miejsce trzecie zajął drugi z Polaków Tomasz Pilch (130 i 134 metry; 234,1 pkt).

Czwarty był Manuel Fettner, miejsce piąte wywalczył Aleksander Zniszczoł. Miejsce szóste zajął David Haagen. Na miejscu siódmym uplasowali się ex-aequo Elias Medwed i Stefan Rainer. Czołową dziesiątkę uzupełnili Maciej Kot i Maximilian Ortner.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego zwyciężył Markus Schiffner (794 pkt). Drugi był Ulrich Wohlgenannt (661 pokt), miejsce trzecie zajął Manuel Fettner (566 pkt).