Marita Kramer ponownie najlepsza

Utworzono: 26.03.2021 15:18 / sk

Marita Kramer zwyciężyła w trzecim konkursie tegorocznego turnieju Blue Bird rozegranym dzisiaj w Czajkowskim (RUS). Oddając najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (99,5 i 100 metra), Kramer o 23,3 pkt pokonała Sarę Takanashi (JPN) oraz Nike Kriznar (SLO).

Dla Kramer było to siódme pucharowe zwycięstwo w karierze, szóste tej zimy. Austriaczka umocniła się dzisiaj na pozycji liderki klasyfikacji generalnej turnieju Blue Bird. „Jestem bardzo zadowolona z trzeciego zwycięstwa z rzędu. Byłam dzisiaj trochę zdenerwowana, ale chciałam po prostu oddać kolejne dwa dobre skoki. Moje lądowanie też jest już coraz lepsze, a to spory krok we właściwym kierunku,” powiedziała po konkursie Kramer.

Dominacja w ostatnich trzech konkursach prawdopodobnie nie wystarczy Kramer do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata. Austriaczka traci zbyt wiele do Takanashi czy Kriznar, a do końca sezonu pozostał do rozegrania już tylko jeden konkurs indywidualny.

Czwarta była dzisiaj Nozomi Maruyama, która bardzo dobrze spisuje się w konkursach w Rosji. Miejsce piąte wywalczyła Norweżka Silje Opseth. Miejsce szóste zajęła Słowenka Spela Rogelj, siódma była Daniela Iraschko-Stolz. Czołową dziesiątkę uzupełniły Irina Avvakumova, Yuki Ito i Josephine Pagnier.

Sara Takanashi objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z 826 pkt na koncie o 15 pkt wyprzedza Nikę Kriznar. (811 pkt). Trzecia jest Kramer (760 pkt).

W sobotę w Czajkowskim o godzinie 13.00 CET (17.00 OC) rozegrany zostanie konkurs drużynowy.