PK - Austriacy najlepsi w Zakopanem

Utworzono: 14.03.2021 12:30 / sk

Z powodu zbyt silnego porywistego wiatru wczorajszy konkurs Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi został odwołany. W niedzielę w godzinach dopołudniowych w Zakopanem przeprowadzono obydwa weekendowe konkursy.

W pierwszym z konkursów zwyciężył reprezentant Austrii Ulrich Wohlgenannt. 26-latek, który zwyciężył we wszystkich czterech konkursach Pucharu Kontynentalnego w Willingen początkiem lutego, oddał dzisiaj skoki na odległość 138 i 133,5 metra (266,1 pkt).

Markus Schiffner, Ulrich Wohlgenannt, Cene Prevc

Na miejscu drugim uplasował się reprezentacyjny kolega Wohlgenannta Manuel Fettner (136,5 i 131,5 metra; 165,7 pkt).

Zaledwie 0,4 pkt za Fettnerem na miejscu trzecim uplasował się Słoweniec Cene Prevc (134,5 i 134 metry; 265,3 pkt).
Świetny wynik Austriaków uzupełnili Daniel Tschofenig, Markus Schiffner i Maximilian Steiner plasując się na miejscach czwartym, piątym i dziesiątym.

Najlepszym z Polaków był szósty Stefan Hula. Miejsce siódme zajął najstarszy z braci Prevc Peter. Ósmy był Klemens Murańka. Miejsce dziewiąte wywalczył Anze Semenic.

W drugim z konkursów zwyciężył ponownie Urlich Wohlgenannt. Skokami na odległość 141 i 137,5 metra (255,8 pkt) Austriak zapewnił sobie dziesiąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Na miejscu drugim uplasował się Markus Schiffner (143,5 i 135,5 metra; 253,8 pkt) zapewniając Austrii kolejne podwójne zwycięstwo w Zakopanem.

Trzeci był podobnie jak w pierwszym z konkursów Słoweniec Cene Prevc (132 i 137 metrów; 238,6 pkt).

Tuż za podium uplasował się drugi w pierwszym z konkursów Manuel Fettner. Piąty był Peter Prevc. Najlepszy z Polaków Maciej Kot uplasował się podobnie jak Stefan Hula w pierwszym z konkursów na miejscu szóstym.

Siódmy był najlepszy z Norwegów Matias Braaten, miejsce ósme wywalczył jego reprezentacyjny kolega Benjamin Oestvold, który wczoraj w przerwanej serii próbnej oddał skok na odległość 150 metrów.

Na miejscu dziewiątym uplasowali się ex-aequo Klemens Murańka i Anders Haare.

Przed ostatnimi zawodami Pucharu Kontynentalnego tej zimy, które za dwa tygodnie rozegrane zostaną w Czajkowskim (RUS), w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Markus Schiffner (794 pkt). Drugi jest Ulrich Wohlgenannt (661 pkt), miejsce trzecie zajmuje Cene Prevc (497 pkt).