1035.5
3
Polska
1031.2

Ostatni konkurs mistrzostw świata w niemieckim Oberstdorfie rozegrany został w sobotni wieczór. Po zaciętej walce do ostatniego skoku w konkursie drużynowym na dużej skoczni zwyciężyli reprezentanci gospodarzy broniąc tytułu sprzed dwóch lat. Z łączną notą 1046,6 pkt Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler i Karl Geiger pokonali Austriaków i Polaków.

Pochodzący z Oberstdorfu Karl Geiger zdobył medal w każdym z czterech konkursów, w którym wystartował. „To niewiarygodne. Wiedzieliśmy, że mamy szanse na medal, ale nie spodziewałem się, że pójdzie mi aż tak dobrze we wszystkich czterech konkursach. Jestem taki szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć aż tak wiele i to na mojej rodzinnej skoczni. Dzisiejszy konkurs był naprawdę niesamowity. Walka była naprawdę zacięta, wszyscy świetnie się spisali. Uważam, że mój dzisiejszy skok w finale był najlepszym jaki oddałem podczas mistrzostw,” powiedział po konkursie 28-latek w Oberstdorfu.

Daniel Huber, Jan Hörl, Stefan Kraft, Philipp Aschenwald

Philipp Aschenwald, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft uplasowali się na miejscu drugim (1035,5 pkt). „To wspaniałe, to mój pierwszy medal w drużynie, jestem taki szczęśliwy. Przed pierwszym skokiem byłem taki zdenerwowany,” powiedział Jan Hoerl, dla którego był to pierwszy medal mistrzostw świata w karierze.

Piotr Zyla, Andrzej Stekala, Kamil Stoch, Dawid Kubacki

Tuż za Austriakami uplasowali się reprezentanci Polski Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki (1031,2 pkt). Polacy do ostatniego skoku walczyli o złoto, prowadząc po trzech grupach w serii finałowej. Najlepsze skoki z Polaków oddał dzisiaj złoty medalista ze skoczni normalnej Piotr Żyła.

Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Severin Freund, Pius Paschke

Na miejscu czwartym uplasowali się reprezentanci Japonii Yukiya Sato, Naoki Nakamura, Keiichi Sato i Ryoyu Kobayashi. Miejsce piąte zajęli Słoweńcy w składzie Peter, Cene i Domen Prevc oraz Anze Lanisek. Niespodziewanie dopiero na miejscu szóstym konkurs ukończyli Norwegowie. Dwa ostatnie miejsca w finale wywalczyli Szwajcarzy i Rosjanie.

Do finału nie awansowali reprezentanci Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Rumunii, Ukrainy oraz Kazachstanu.

Z powodu odwołania turnieju Raw-Air skoczkowie przez dwa weekendy odpoczną od skakania. Do rywalizacji powrócą w ostatnich konkursach tej zimy, które w dniach 25-28 marca rozegrane zostaną w słoweńskiej Planicy.