COC-M: Anders Fannemel najlepszy w Wiśle

Utworzono: 02.10.2010 22:35 / sk

Anders Fannemel wygrał dwa ostatnie konkursy Pucharu Kontynentalnego w Wiśle (POL).

Robert Hrgota

19-latek, który był drugi po pierwszej serii, wygrał niedzielny konkurs skokami na odległość 134 m i 134.5 m, za które otrzymał notę 279.5 pkt. Jure Sinkovec z 275.2 pkt. był drugi (131.5 m i 137.7 m) i poprawił się o trzy pozycje w porównaniu ze wczorajszym konkursem.

Anders Fannemel

Anssi Koivuranta, były zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, zajął trzecie miejsce, oddając skoki na odległość 133 m i 125 m (262.9 pkt.). Fin wywalczył tym samym potrzebne mu punkty, aby móc startować w Pucharze Świata. Ten dobry wynik z pewnością rozpocznie spekulacje nad możliwą zamianą kombinacji norweskiej na skoki narciarskie.

Sinkovec, Fannemel, Koivuranta

Najlepszy wynik drużynowy po raz kolejny odnieśli Polacy, którzy mieli aż czterech zawodników w pierwszej dziesiątce. Najwyżej uplasował się 16-letni Klemens Murańska - miejsce czwarte.

Klemens Muranka

Fannemel najlepszy już wczoraj

Fannemel wygrał już pierwszy konkurs po skokach na odległość 131 m i 133 m, za które otrzymał łączną notę 272.2 pkt.

Za 19-letnim Norwegiem, który był najlepszy w dwóch seriach, uplasowali się zawodnicy z Polski i Słowenii. Ze skokami 128.5 m i 126.5 m (259.6 pkt.) drugi był Polak Stefan Hula, na miejscu trzecim z 258.0 pkt. uplasował się Robert Hrgota (126.5 m i 128.5 m).

Na miejscach od czwartego do ósmego również wylądowali zawodnicy z tych dwóch krajów - Grzegorz Miętus, Jure Sinkovec, Krzysztof Miętus, Rok Urband i Dejan Judez.

Kamil Stoch zwycięzcą klasyfikacji generalnej

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego odniósł Kamil Stoch, który wygrał sześć konkursów. Dzięki temu Polacy będą mogli zwiększyć kwotę startową zawodników w zawodach Pucharu Świata.