PK - Stefan Hula wygrywa w Brotterode

Utworzono: 20.02.2021 18:47 / sk

Stefan Hula zwyciężył w pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode.

Po skoku na odległość 113 metrów 34-latek ze Szczyrku prowadził już na półmetku konkursu. W finale Polak oddał najdalszy skok dnia (115 metrów) i z łączną notą 269,9 pkt zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie. Dla Huli było to trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, pierwsze od lutego 2013 roku.

Markus Schiffner, Stefan Hula, Junshiro Kobayashi

Na miejscu drugim uplasował się zwycięzca obydwu konkursów w Klingenthal tydzień temu Austriak Markus Schiffner (113 i 112 metrów; 269,3 pkt).

Trzeci był starszy z braci Kobayashi Junshiro (114,5 i 112,5 metra; 265,6 pkt).

Dziesiąty na półmetku konkursu Norweg Sander Vossan Eriksen oddał najdalszy skok w finale i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu czwartym. W czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasowało się jeszcze trzech innych reprezentantów Polski; piąty był Tomasz Pilch, miejsce szóste zajął Aleksander Zniszczoł, siódme Maciej Kot.

Na miejscu ósmym uplasował się drugi z Austriaków Maximilian Steiner. Dziewiąty był najlepszy ze Słoweńców Lovro Kos. Czołową dziesiątkę uzupełnił Norweg Robin Pedersen.

Markus Schiffner umocnił się na pozycji lidera cyklu. Z 619 pkt na koncie Austriak wyprzedza reprezentacyjnych kolegów Ulricha Wohlgenannta (461 pkt) oraz Stefana Rainera (405 pkt).

Drugi z konkursów w Brotterode rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10.00 CET.