Nika Kriznar najlepsza w Rasnovie

Utworzono: 18.02.2021 12:31 / hn

Nika Kriznar zwyciężyła w pierwszym z dwóch konkursów indywidualnych w rumuńskim Rasnovie. Słowenka wyprzedziła Japonkę Sarę Takanashi oraz Norweżkę Silje Opseth.

Skokami na odległość 92 i 91 metrów (235,7 pkt) 20-letnia Słowenka zapewniła sobie drugie pucharowe zwycięstwo w karierze obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata. „Oddałam dzisiaj dwa bardzo dobre skoki, pomimo, że warunki najłatwiejsze nie były. Inne dziewczyny miały spore problemy. Żółta koszulka to dla mnie spełnienie marzeń, czasami marzenia się spełniają,” powiedziała po konkursie Kriznar.

W klasyfikacji generalnej cyklu Kriznar (551 pkt) wyprzedziła Austriaczkę Maritę Kramer, która w dzisiejszym konkursie nie wystartowała. *

Sara Takanashi

Druga dzisiaj Sara Takanashi (526 pkt) również wyprzedziła Kramer w klasyfikacji generalnej. „Jestem bardzo zadowolona z moich dzisiejszych skoków. Warunki były trudne, ale nie poddałam się. Udało mi się pozostać skoncentrowaną na skokach i technice.”

Dla trzeciej Silje Opseth było to siódme pucharowe podium w karierze. „Cieszę się, że ponownie jesteśmy w Rasnovie. Warunki nie były dzisiaj najłatwiejsze, trochę się męczyłam, ale moje skoki były naprawdę dobre. Moje forma jest obecnie coraz lepsza, zobaczymy co będzie dalej.”

Sara Takanashi, Nika Kriznar und Silje Opseth

Pod nieobecność dotychczasowej liderki Pucharu Świata najlepszą z Austriaczek była czwarta Daniela Iraschko-Stolz. Miejsce piąte zajęła druga ze Słowenkę Ema Klinec. Szósta była Maren Lundby.

Świetny powrót do międzynarodowej rywalizacji odnotowała Eva Pinkelnig, która dwa miesiące temu doznała uszkodzenia śledziony. W pierwszym starcie Austriaczka zajęła wysokie siódme miejsce.

Na miejscu ósmym uplasowała się druga na półmetku konkursu świeżo upieczona mistrzyni świata juniorów Norweżka Thea Minyan Bjoerseth.

Czołową dziesiątkę uzupełniła trzecia ze Słowenek Jerneja Brecl i Austriaczka Chiara Hoelzl.

* Dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marita Kramer w dzisiejszym konkursie nie wystartowała. 19-letnia Austriaczka przyjechała do Rumunii bez ważnego testu PCR i nie została dopuszczona do startu przez miejscowe władze sanitarne. Austriaczka została poddana kolejnym testom, których wyniki mają być dostępne w czwartek wieczorem. Jeżeli okażą się negatywne Kramer wystartuje w piątkowych kwalifikacjach.

Drugi z konkursów kobiet w Rasnovie rozegrany zostanie w piątek o godzinie 10.30 CET.