PK - Markus Schiffner wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 13.02.2021 18:43 / sk

Z powodu pandemii zawody Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain zostały odwołane. Skoczkowie udali się za to do niemieckiego Klingenthal, gdzie tydzień temu rozegrano dodatkowe zawody Pucharu Świata.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów na Vogtland-Arena zwyciężył reprezentant Austrii Markus Schiffner. Trzykrotnie na podium w Willingen, Austriak odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy (139 i  136,5 metra; 286,2 pkt).

Cene Prevc, Markus Schiffner, Manuel Fettner

Na miejscu drugim uplasował się Cene Prevc, który na półmetku zajmował miejsce czwarte. W finale Słoweniec oddał najdalszy skok serii (141,5 metra) i z łączną notą 282 pkt awansował na podium.

Trzeci był reprezentacyjny kolega Schiffnera Manuel Fettner (138 i 134,5 metra; 275,5 pkt).

Na miejscach czwartym i piątym uplasowało się dwóch reprezentantów Norwegii Sander Vossan Eriksen i Matias Braaten. Dla 24-letniego Braatena był to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Szósty był Japończyk Junshiro Kobayashi, wyprzedzając Austriaka Gregora Schlierenzauera. Miejsce ósme zajął trzeci z Norwegów Robin Pedersen. Czołową dziesiątkę uzupełnili Słoweniec Anze Semenic i Austriak Maximilian Steiner.

Ulrich Wohlgenannt (461 pkt), który bierze udział w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi jest Markus Schiffner (439 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Stefan Rainer (370 pkt).

Drugi z konkursów w Klingenthal rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10.00 CET.