PK - Zniszczoł i Ammann najlepsi w Innsbrucku

Utworzono: 16.01.2021 15:11 / sk

Z powodu złych prognoz pogody na niedzielę, obydwa zaplanowane na weekend w Innsbrucku konkursy Pucharu Kontynentalnego przeprowadzone zostały w sobotę.

W pierwszym z konkursów zwyciężył Aleksander Zniszczoł (128 i 127 metrów; 259,5 pkt). Dla 26-latka było to szóste zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Norwegii Anders Haare (126,5 i 125,5 metra; 248,5 pkt). Prowadzący na półmetku konkursu reprezentant gospodarzy Niklas Bachlinger ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu trzecim (129,5 i 125 metrów; 246,8 pkt). Dla Austriaka było to pierwsze podium w zaledwie szóstym starcie w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Zaledwie 0,2 pkt za rodakiem uplasował się czwarty Markus Schiffner. Oprócz Bachlingera i Schiffnera, w czołowej dziesiątce konkursy uplasowało się jeszcze trzech innych reprezentantów Austrii. Siódmy był Manuel Fettner, dziewiąty Ulrich Wohlgenannt, miejsce dziesiąte zajął Clemens Leitner.

Najlepszym ze Słoweńców był piąty Lovro Kos. Miejsce szóste wywalczył Maciej Kot. Na miejscu ósmym uplasował się Japończyk Naoki Nakamura.

W drugim z konkursów zwycięstwo odniósł czterokrotny mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann. Jedenasty w pierwszym z konkursów, 39-latek uzyskał 125,5 i 124,5 metra (255,3 pkt) zapewniając sobie drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Miejsce drugie zajął Austriak Niklas Bachlinger (123 i 124,5 metra; 253,6 pkt). Trzeci był Słoweniec Lovro Kos (125,5 i 122 metrów; 243,4 pkt).

Austriacki weteran Manuel Fettner tym razem był czwarty. Niemiec Philipp Raimund awansował z miejsca 12-tego zajmowanego na półmetku konkurs na piąte. Szósty był trzeci z Austriaków Markus Schiffner. Miejsce siódme wywalczył triumfator pierwszego z konkursów Aleksander Zniszczoł. Czołową dziesiątkę uzupełnili Ulrich Wohlgenannt, Norweg Benjamin Oestvold oraz Ukrainiec Vitaliy Kalinichenko.

Simon Ammann nie był jedynym mistrzem olimpijskim, który wystartował dzisiaj w Innsbrucku. Niestety startu do udanych nie zaliczy Andreas Wellinger. W pierwszym z konkursów Niemiec był 50-ty, w drugim 42-gi.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Stefan Rainer (303 pkt). Drugi jest Jan Hoerl (260 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Jakub Wolny (259 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w niemieckim Willingen początkiem lutego.