PK - Austriacka dominacja w Kuusamo

Utworzono: 19.12.2020 19:25 / sk

Z powodu niekorzystnych prognoz pogody na niedzielę, trzeci z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegrano w sobotę wieczorem. Podobnie jak w dwóch pozostałych, tak i w tym triumfowali reprezentanci Austrii. Tym razem jednak Austriacy zajęli całe podium.

Ostatni konkurs zakończył się dokładnie tak samo jak pierwszy – zwycięstwem Stefana Rainera. Po pierwszej serii konkursowej 21-latek zajmował miejsce drugie (134 metry). Skokiem na odległość 136 metrów w finale Austriak zapewnił sobie drugie Zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze (289 pkt).

Jan Hörl, Stefan Rainer, Clemens Leitner

W  drugim z sobotnich konkursów Jan Hoerl poszybował na odległość 131 i 139 metrów (najdalszy skok dnia). Austriak, który zwyciężył w pierwszym z dzisiejszych konkursów, powtórzył piątkowy wynik.

Na miejscu trzecim uplasował się trzeci z Austriaków Clemens Leitner, który po skoku na odległość 136,5 metra prowadził na półmetku konkursu (134 metry w finale; 286 pkt).

W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden reprezentant Austrii Daniel Tschofenig (7-my). Tuż poza nią sklasyfikowany został Niklas Bachlinger. Dla obydwu były to pierwsze starty w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Czwarty był Sondre Ringen. Miejsce piąte zajął najlepszy z Polaków Maciej Kot, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie. Na miejscu szóstym uplasował  się Słoweniec Lovro Kos. Ósmy był Richard Freitag. Czołową dziesiątkę uzupełnili drugi w pierwszym z sobotnich konkursów Jakub Wolny oraz Norweg Bendik Jakobsen Heggli.

Po pierwszych trzech konkursach w sezonie w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Austriak Jan Hoerl (260 pkt). Miejsca drugie i trzecie zajmują jego reprezentacyjni koledzy Stefan Rainer (236 pkt) oraz Clemens Leitner (127 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną po świętach (27 i 28 grudnia) w szwajcarskim Engelbergu.