PK - Jan Hoerl wygrywa w Kuusamo

Utworzono: 19.12.2020 12:36 / sk

W drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo zwyciężył, odnosząc pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu, Austriak Jan Hoerl.

22-latek, który wczoraj był drugi, oddał w pierwszej serii konkursowej najdalszy skok dnia (137 metrów). W finale Austriak ponownie poszybował najdalej (132 metry) i ostatecznie z łączną notą 288,2 pkt pewnie pokonał rywali.

Jakub Wolny, Jan Hörl, Eetu Nousiainen

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Polski Jakub Wolny (128,5 i 130 metrów; 272 pkt). Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podobnie jak wczoraj pozostali Polacy. Czwarty był Maciej Kot. Miejsce szóste wywalczył Paweł Wąsek.

Reprezentant gospodarzy Eetu Nousiainen, który wczoraj był czwarty, dzisiaj przesunął się o oczko wyżej i ukończył konkurs na najniższym stopniu podium (128,5 i 130,5 metra; 271,4 pkt). Dla 23-latka z Kuopio było to pierwsze podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Najlepszym z Norwegów był piąty Anders Haare. Triumfator wczorajszego konkursu  Stefan Rainer dzisiaj był siódmy. Miejsce ósme zajął najlepszy z Niemców Richard Freitag.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Norweg Robin Pedersen oraz Słoweniec Lovro Kos.

Jan Hoerl prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (180 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Stefan Rainer (138 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Fin Eetu Nousiainen (110 pkt).