PK - Austriacy najlepsi w Kuusamno

Utworzono: 18.12.2020 20:20 / sk

W fińskim Kuusamo zainaugurowano sezon Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. W pierwszym z trzech zaplanowanych na weekend konkursów zwyciężył reprezentant Austrii Stefan Rainer.

W trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych, 21-latek oddał skoki na odległość 134 i 138,5 metra po raz pierwszy w karierze wygrywając w zawodach Pucharu Kontynentalnego (276,9 pkt). Najlepszym dotychczasowym wynikiem Austriaka było piąte miejsce wywalczone we wrześniu w Wiśle.

Na miejscu drugim uplasował się drugi z Austriaków Jan Hoerl, który w pierwszej serii konkursowej poszybował poza oficjalny rekord skoczni na odległość 150 metrów. Skok oddał jednak z wyższej belki startowej oraz w lepszych warunkach i sklasyfikowany został na miejscu drugim. W finale skokiem na odległość 128 metrów obronił zajmowaną pozycję (260,9 pkt).

Trzeci był niespodziewanie Bendik Jakobsen Heggli. Dla 19-letniego Norwega był to zaledwie trzeci start w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze (137 i 124 metrów; 253,7 pkt).

Miejsce czwarte zajął reprezentant gospodarzy Eetu Nousiainen. Piąty był Austriak Clemens Leitner. Na miejscu szóstym uplasował się najlepszy z Niemców Richard Freitag, który awansował z miejsca 14-tego zajmowanego na półmetku konkursu.

Kolejne trzy miejsce wywalczyli reprezentanci Polski. Siódmy był Paweł Wąsek, ósmy Tomasz Pilch a dziewiąty Maciej Kot.

Czołową dziesiątkę uzupełnił Norweg Sondre Ringen.

W sobotę w Kuusamo rozegrane zostaną dwa konkursy. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 11.00, drugi 18.00 CET.