COC-M: Kamil Stoch dominuje w Ałmaty

Utworzono: 25.09.2010 15:02 / sk

Drugi konkurs w Ałmaty, w przeciwieństwie do pierwszego, rozgrywany był na skoczni normalnej. Zwycięzca pozostał jednak ten sam. Kamil Stoch wygrał pewnie, uzyskując najdłuższe odległości poszczególnych serii (102,5 m oraz 103,5 m) i 257,0 pkt.

Radik Zhaparov

Vladimi Zografski, dziesiąty po pierwszej serii, po raz kolejny wykazał się wielkim talentem i ostatecznie wywalczył miejsce drugie (98 m / 101 m; 244,5 pkt.). Tuż za Bułgarem znaleźli się dwaj kolejni Polacy. Łukasz Rutkowski i Tomasz Byrt z notą 239,0 pkt. podzielili miejsce trzecie. Dla 17-letniego Byrta to najlepszy wynik w karierze.

Vladimir Zografski

Marcin Bachleda i Radik Zhaparov, którzy zajmowali po pierwszej serii odpowiednio miejsca drugie i trzecie, oddali gorsze skoki w finale. Zhaparov ostatecznie był szósty, a Bachleda 12.

Kamil Stoch

Na starcie w Ałmaty pojawił się również Primoz Peterka, były zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni. Słoweniec zajął jednak miejsca 17. i 20.

Stoch najlepszy na obu skoczniach

Długa podróż do Kazachstanu opłacała się dla Kamila Stocha, który walczył o zwiększenie kwoty startowej dla Polaków w Pucharze Świata. Faworyt triumfował również w pierwszym konkursie, dzięki skokom na odległość 137 m i 136,5 m, za które otrzymał notę 273,3 pkt.

Miejsce drugie z notą 262,5 pkt. zajęli ex aequo Jakub Janda z Czech (134 m / 133,5 m) i młody Bułgar Vladimir Zografski (133,5 m /134 m), dla którego to pierwsza pozycja na podium w Pucharze Kontynentalnym.

Najlepszy w drugiej serii był Polak Marcin Bachleda, który oddając najdłuższy skok dnia na odległość 138 m, awansował z miejsca 27. na pozycję szóstą. Po raz kolejny bardzo dobrze spisała się cała polska ekipa. W czołowej szóstce znalazło się czterech Polaków - Stoch, Łukasz Rutkowski (4.), Tomasz Byrt (5.) i Bachleda.

Klasyfikacja generalna po 13 konkursach:
1 Stoch, Kamil POL 680
2 Janda, Jakub
CZE 484
3 Strolz, Andreas AUT 396

Pełna klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego >>

Dwa ostatnie konkursy Pucharu Kontynentalnego odbędą się 2. i 3. października w Wiśle (POL).