Kytoesaho i Forsstroem mistrzami Finlandii

Utworzono: 04.10.2020 17:37 / sk

Konkursy o mistrzostwo Finlandii rozegrane zostały w sobotę i niedzielę na skoczniach w Kuopio.

W konkursie mężczyzn na dużej skoczni zwyciężł Niko Kytoesaho (126 i 130 metrów; 270,6 pkt).

Po skoku na odległość 127 metrów w pierwszej serii konkursowej, na półmetku konkursu prowadził Antti Aalto. Niestety w finale skok na dokładnie taką samą odległość nie wystarczył do utrzymania prowadzenia i ostatecznie z łączną notą 268 pkt Aalto uplasował się na miejscu drugim.

Na miejscu trzecim w klasyfikacji krajowej uplasował się Juha Miettinen (119 i  112 metrów; 208,3 pkt).

W klasyfikacji międzynarodwej trzeci był reprezentrant Estonii Artti Aigro (121 i 122 metry; 241,7 pkt).

W konkursie kobiet rozegranym na skoczni normalnej najlepsza okazała się Susanna Forsström (93 i 96,5 metra; 242 pkt).

Miejsce drugie zajęła Jenny Rautionaho (89 i 82,5 metra; 205 pkt).

Trzecia była Julia Kykkaenen (po 78 metrów; 165 pkt).

W sobotnim konkursie drużynowym zwyciężyli skoczkowie Lahden Hiihtoseura Miico Ahonen, Arttu Pohjola i Niko Kytoesaho (763 pkt).

Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Kuusamon Erae-Veikot w składzie Jonne Vetelaeinen, Sami Saapunki i Kalle Heikkinen (709,5 pkt).

Na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie Puijon Hiihtoseura Ilkka Herola, Henri Kavilo i Eetu Nousiainen (685,5 pkt).