Kamil Stoch wygrywa w Lillehammer

Utworzono: 10.03.2020 20:20 / sk

Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch zwyciężył we wtorkowym konkursie Pucharu Świata rozegranym w Lillehammer (NOR). Polak pokonał dzisiaj dwóch reprezentantów Słowenii Zigę Jelar i Timiego Zajca.

Stoch oddał dzisiaj skoki na odległość 131,5 i 139,5 metra (264,3 pkt) o 5,3 pkt wyprzedzając Słoweńca. „Moje dzisiejsze skoki były naprawdę bardzo dobre, choć warunki nie były dzisiaj najłatwiejsze. Jestem z nich bardzo zadowolony,” powiedział Polak, który przejął dzisiaj prowadzeni w klasyfikacji Raw-Air. „Na chwilę obecną nie skupiam się na zwycięstwie końcowym, staram się po prostu oddawać dobre skoki,” dodał Stoch.

Słoweniec Ziga Jelar jest objawieniem tegorocznego Raw-Air. „Pracowałem nad techniką, udało mi się wprowadzić kilka poprawek, jak widać przyniosło to oczekiwane rezultaty. Moje skoki są obecnie bardzo stabilne. Przed nami konkursy w Trondheim i Vikersund. Loty narciarskie są najlepsze,” powiedział Jelar, który w klasyfikacji Raw-Air zajmuje miejsce trzecie.

Trzeci był drugi ze Słoweńców Timi Zajc. Na miejscu piątym uplasował się triumfator wczorajszego konkursu Peter Prevc.

Najlepszym z Japończyków był czwarty Ryoyu Kobayashi. Miejsce szóste zajął Austriak Philipp Aschenwald. Siódmy był reprezentant Rosji Evgeniy Klimov. Na miejscu ósmym skalsyfikowany został drugi z Polaków Dawid Kubacki, który na półmetku konkursu zajmował miejsce drugie.

Stephan Leyhe, który zwyciężył w kwalifikacjach rozegranych bezpośrednio przed konkursem i prowadził w klasyfikacji turnieju, ukończył konkurs na miejscu dziewiątym. Czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy z reprezentantów gospodarzy Robin Pedersen.

Na dwa konkursy przed zakończeniem sezonu, prowadzący w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata Austriak Stefan Kraft (1659 pkt) był zaledwie 17-ty. Niemiec Karl Geiger (1519 pkt) sklasyfikowany został na miejscu 19-tym.

Kolejny konkurs turnieju RAW AIR rozegrany zostanie w Trondheim w czwartek. Jutro o godzinie 17:30 przeprowadzone zostaną kwalifikacje poprzedzone oficjalnym treningiem.