PK - Clemens Leitner ponownie najlepszy w Lahti

Utworzono: 08.03.2020 12:47 / sk

Clemens Leitner zwyciężył również w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w fińskim Lahti.

21-letni Tyrolczyk oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (125,5 i 127,5 metra; 264 pkt) odnosząc trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze.

Drugie miejsce z wczoraj powtórzył również 20-letni reprezentant Słowenii Lovro Kos (123 i 122 metry; 241,6 pkt).

Dziewiąty wczoraj Paweł Wąsek poszybował dzisiaj na odległość 125 i 118,5 metra (236,1 pkt) i został ukończył konkurs na najniższym stopniu podium.

Trzeci zawodnik sobotniego konkursu Bor Pavlovcic dzisiaj uplasował się tuż za podium, tracąc do Polaka zaledwie 1,5 pkt. Piąty był najlepszy z Japończyków Yuken Iwasa. Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był szósty Jarkko Maeaettae.

Na miejscu siódmym uplasował się Austriak Ulrich Wohlgenannt. Miejsce ósme zajął drugi na półmetku konkursu Niemiec Moritz Baer

Czołową dziesiątkę uzupełnili jedni z najstarszych zawodników w stawce Japończyk Shohei Tochimoto oraz Stefan Hula.

Z kompletem punktów wywiezionym z Lahti, Austriak Clemens Leitner umocnił się na pozycji lidera tegorocznego cyklu (1085 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Clemens Aigner (931 pkt). Miejsce trzecie zajmuje nadal Japończyk Taku Takeuchi (563 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już za tydzień w Zakopanem.