Austriaczki i Słoweńcy mistrzami świata juniorów w drużynie

2
871.3
3
833.2

W niemieckim Oberwiesenthal podczas mistrzostw świata juniorów rozegrano dzisiaj konkursy drużynowe kobiet i mężczyzn.

W konkursie mężczyzn zwyciężyli reprezentanci Słowenii w składzie Jan Bombek, Zak Mogel, Jernej Presecnik i Mark Hafnar (900,3 pkt). Słoweńcy o prawie 30 pkt wyprzedzili drugich Austriaków. Najlepiej ze Słoweńców skakał Jan Bombek, najsłabszy skok oddał w finale brązowy medalista konkursu indywidualnego Mark Hafnar.

Świeżo koronowany mistrz świata juniorów Peter Resinger, który dzisiaj ponownie oddał najlepsze skoki spośród Austriaków, wraz z kolegami z drużyny Josefem Ritzerem, Davidem Haagenem oraz młodzieżowym mistrzem olimpijskim Marco Woergoetterem, zdobył srebro (871,3 pkt).

Top 3 Damen Teams

Reprezentanci gospodarzy Luca Roth, Claudio Haas, Kilian Maerkl i Philipp Raimund, który oddał najlepsze skoki w drużynie, wywalczyli dzisiaj medal brązowy (833,2 pkt).

W trudnych warunkach atmosferycznych miejsca poza podium wywalczyli reprezentanci Norwegii, Japonii i Rosji.

W konkursie kobiet niepokonane okazały się reprezentantki Austrii. Lisa Eder, Vanessa Moharitsch, Julia Muehlbacher i świeżo koronowana mistrzyni świata juniorów Marita Kramer wywalczyły złoto zdobywając łącznie 800,7 pkt. „Skakałyśmy dzisiaj naprawdę bardzo dobrze. Atmosfera w drużynie jest naprawdę świetna. Jesteśmy bardzo zadowolone z wywalczonego tytułu,” powiedziała [po zdobyciu drugiego złota w Oberwiesenthal Marita Kramer.

Medal srebrny wywalczyły reprezentantki Słowenii w składzie Jerneja Brecl, Lara Logar, Jerneja Repinc Zupancic i Katra Komar (740,5 pkt)

Na miejscu trzecim uplasowały się reprezentantki gospodarzy Michelle Goebel, Josephine Laue, Pia Lilian Kuebler i Selina Freitag (708,5 pkt).