Maren Lundby wygrywa w Ljubnie

Utworzono: 23.02.2020 14:02 / sk

Mistrzyni olimpijska Maren Lundby zwyciężyła w niedzielnym konkursie Pucharu Świata rozegranym w Ljubnie (SLO). Skokami na odległość 93 i 89 metrów (254,8 pkt) Norweżka pokonała Austriaczkę Evę Pinkelnig (92 i 89 metrów; 252,7 pkt) oraz reprezentantkę gospodarzy Nikę Kriznar (91,5 i 91 metrów; 250 pkt).

„W ostatnich tygodniach nie szło mi najlepiej. Cieszę się, że moja forma jest ponownie lepsza i że udało mi się dzisiaj odnieść kolejne zwycięstwo. Udało mi się poprawić pozycję najazdową, nad czym ciężko pracowałam. Zwłaszcza na skoczni w Ljubnie ma ona ogromne znaczenie. Cieszę się, że wreszcie udało mi się oddać dobre skoki,” powiedziała po konkursie Lundby, dla której było to 29-te pucharowe zwycięstwo w karierze.

Zadowolenia z 13-tego pucharowego podium nie kryła również Eva Pinkelnig. „Nigdy nie przypuszczałam, że aż tyle razy uda mi się w karierze stanąć na pucharowym podium. Chcę podziękować całej drużynie za wsparcie. Ten sukces nie byłby możliwy bez ich. Teraz czas na wspólne świętowanie.”

Nika Kriznar powróciła wreszcie na pucharowe podium i to przed własną publicznością. „Mam najlepszych fanów na świecie. Czuję się wspaniale. To wszystko co mogę w tej chwili powiedzieć.”

Czwarta była dzisiaj druga z Austriaczek Marita Kramer. Na miejscu siódmym uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Chiara Hoelzl.

Miejsce piąte wywalczyła najlepsza z Japonek Sara Takanashi. Miejsca dziewiąte i dziesiąte zajęły jej rodaczki Yuka Seto i Nozomi Maruyama.

Szósta była druga ze Słowenek Ema Klinec, która na półmetku konkursu zajmowała miejsce trzecie.

Miejsce ósme zajęła druga z Norweżek Silje Opseth.

Chiara Hoelzl prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej cyklu (1066 pkt), jednak po dzisiejszym zwycięstwie Maren Lundby traci do Austriaczki już tylko 26 pkt. Trzecia jest Eva Pinkelnig (939 pkt).

Po tygodniowej przerwie, panie powrócą do międzynarodowej rywalizacji w norweskim turnieju Raw-Air. Pierwszy z konkursów rozegrany zostanie w Oslo na Holmenkollen 8 marca.