Stefan Kraft wygrywa w Bad Mittendorf

Utworzono: 16.02.2020 14:14 / sk

Stefan Kraft zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Świata w lotach narciarskich rozegranym w austriackim Bad Mitterndorf. W jednoseryjnym konkursie Austriak pokonał Japończyka Ryoyu Kobayashi oraz Słoweńca Timiego Zajca.

Seria finałowa dzisiejszego konkursu przysporzyła jury zawodów o niemały zawrót głowy. Ostatecznie została ona odwołana po skokach 27 zawodników.

Dla Stefana Krafta (232,6 pkt) było to 19-te pucharowe zwycięstwo, trzecie tej zimy, jednak dopiero pierwsze odniesione w zawodach rozgrywanych w Austrii.

„To zdecydowanie nie był łatwy konkurs. Kiedy czekasz na skok i zdajesz sobie sprawę z tego, że wieje, łatwo nie jest. Nie umiem powiedzieć, czy decyzja o odwołaniu była słuszna, czy nie. Nie ma wystarczającej ilości informacji, aby wydać opinię. Dla mnie to był ostatecznie wspaniały dzień. Czasami zastanawiam się, czy wybrałem właściwy sport. Ale w takiej chwili nie ma się żadnych wątpliwości,” powiedział Kraft.

„To był dla mnie zdecydowanie udany weekend. Dzisiaj udało mi się lepiej skoncentrować. Nie zamierzam łatwo sprzedać skóry, będę walczył do końca o kolejną Kryształową Kulę,” powiedział drugi dzisiaj Japończyk.

„To był dla mnie wspaniały weekend. Nie wiem co powiedzieć. W tym tygodniu trenować będziemy na mniejszych skoczniach, żeby przygotować się do konkursów w Rumunii. Chyba nie będę miał dzisiaj zbyt wiele czasu na świętowanie. Muszę skupić się na nadchodzących konkursach. Świętować będziemy po sezonie,” powiedział Słoweniec.

Tuż poza podium uplasował się dzisiaj najlepszy z Polaków Kamil Stoch. Na miejscu piątym, z dokładnie taką samą odległością co Polak (232 metry) zameldował się drugi ze Słoweńców Domen Prevc. Szósty był najlepszy z Niemców Karl Geiger.

Na miejscu siódmym uplasował najlepszy z Norwegów Johann Andre Forfang. Ósmy był jego reprezentacyjny kolega Robert Johansson. Czołowa dziesiątkę uzupełnili triumfator wczorajszego konkursu Piotr Żyła oraz drugi z Niemców Stephan Leyhe.

Szósty wczoraj reprezentant Finlandii Antti Aalto po raz kolejny odnotował bardzo dobry wynik (11-ty). Z 64 pkt na koncie Fin zajmuje w klasyfikacji lotów miejsce siódme.

Jeden z najdalszych skoków dnia oddał reprezentant Norwegii Marius Lindvik – 242 metry, który sklasyfikowany został na miejscu 13-tym.

Stefan Kraft prowadzi w klasyfikacji lotów narciarskich (160 pkt)

W klasyfikacji Pucharu Świata Austriak umocnił się na prowadzeniu (1273 pkt). Drugi jest Karl Geiger (1135 pkt). Na miejsce trzecie awansował ponownie Japończyk Ryoyu Kobayashi (1045 pkt). Dawid Kubacki, który dzisiaj był zaledwie 32-gi, spadł na miejsce czwarte (985 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną na skoczni normalnej w rumuńskim Rasnovie w najbliższy piątek i sobotę.