PK - Kablukova najlepsza w Brotterode

Utworzono: 09.02.2020 11:33 / sk

Ksenia Kablukova zwyciężyła w finałowym konkursie tegorocznego Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w niemieckim Brotterode. Rosjanka przypieczętowała tym samym swoje zwycięstwo w klasyfikacji łącznej cyklu.

21-latka, która we wczorajszym konkursie była druga, dzisiaj oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (106,5 i 105 metrów; 206 pkt) odnosząc drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Pozostałe miejsca na podium wywalczyły reprezentantki gospodarzy. Druga była triumfatorka wczorajszego konkursu Pauline Hessler (104 i 94,5 metra; 191,2 pkt). Na miejscu trzecim uplasowała się czwarta we wczorajszym konkursie Pia Lilian Kuebler (102 i 99 metrów; 186,1 pkt).

Pauline Hessler, Ksenia Kablukova, Pia Lilian Kübler

Zaledwie 21-szaw wczoraj Josephin Laue ukończyła dzisiejszy konkurs na miejscu czwartym.

Piąta była najlepsza ze Słowenek Pia Mazi. Miejsce szóste zajęły ex-aequo  Rosjanka Irma Makhinia oraz Szwedka Astrid Norstedt.

Miejsca ósme i dziewiąte wywalczyła reprezentantki Słowenii Jerneja Repinc Zupancic i Lara Logar. Czołową dziesiątkę uzupełniła czwarta z Niemek Michelle Goebel.

Pod nieobecność dotychczasowej liderki cyklu Austriaczki Sophie Sorschag, która w tym tygodniu rywalizowała w Pucharze Świata w Hineznbach, w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego triumfowała Rosjanka Ksenia Kablukova (385 pkt). Sorschag ukończyła sezon na miejscu drugim (320 pkt). Trzecia była Niemka Pauline Hessler (285 pkt).