Chiara Hoelzl ponownie najlepsza w Oberstdorfie

Utworzono: 02.02.2020 17:18 / sk

Chiara Hoelzl zwyciężyła w niedzielnym konkursie Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w niemieckim Oberstdorfie.

W trudnych warunkach atmosferycznych, przy zmiennym wietrze i rzęsiście padającym deszczu, Austriaczka oddała skoki na odległość 127,5 i 129 metrów (287,6 pkt) odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Dla 22-latki było to czwarte pucharowe zwycięstwo , czwarte tej zimy. „To był bardzo zacięty konkurs. Bardzo cieszę się, że udało mi się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Warunki były w porządku, deszcz i tak lepszy jest niż śnieg,” powiedziała po konkursie Hoelzl.

Podobnie jak wczoraj, druga była dzisiaj Norweżka Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska poszybowała dzisiaj na odległość 122 i 131,5 metrów (285,3 pkt). „Miałam dzisiaj problemy na rozbiegu, a to przecież bardzo ważny element skoku. Zawsze kiedy mi się nie udaje, to właśnie z tego powodu. Mój skok w finale był najlepszym jaki tutaj oddałam, szkoda, że ostatni,” powiedziała Lundby.

Siódma na półmetku konkursu Austriaczka Marita Kramer oddała w finale najdalszy skok dnia (137 metrów) i ostatecznie awansowała na miejsce trzecie (269,8 pkt). „Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego konkursu. Niełatwo mi się tutaj skakało, musiała sporo popracować nad pozycją najazdową. Ostatni skok był naprawdę dobry,” powiedziała Kramer.

Na miejscu czwartym uplasowała się reprezentantka Japonii Sara Takanashi, która we wczorajszym konkursie była zaledwie 16-ta. Juliane Seyfarth, która na półmetku konkursu zajmowała miejsce trzecie, ukończyła konkurs na miejscu piątym, będąc i taj najlepszą z Niemek. Jej reprezentacyjna koleżanka Katharina Althaus była zaledwie 19-ta.

Największą niespodziankę dnia sprawiła 19-letnia Polka Kinga Rajda, która po raz pierwszy w karierze uplasowała się w czołowej dziesiątce. Był to najlepszy wynik Polek w historii startów w zawodach Pucharu Świata. Najlepszym dotychczasowym wynikiem Rajdy było 21-sze miejsce wywalczone w Sapporo początkiem stycznia.

Siódma była dzisiaj druga z Japonek Yuki Ito. Miejsce dziewiąte zajęła jej reprezentacyjna koleżanka Nozomi Maruyama.

Na miejscu ósmym uplasowała się kolejna z Austriaczek Daniela Iraschko-Stolz.

Czołową dziesiątkę uzupełniły Norweżka Silje Opseth i Francuzka Julia Clair, które zajęły ex-aequo miejsce dziesiąte. Dla Francuzki był to najlepszy wynik od 4 lat.

Eva Pinkelnig przewróciła się po skoku na odległość 131 metrów w pierwszej serii konkursowej. Na szczęście obeszło się bez urazów i Austriaczka ukończyła konkurs na miejscu 13-tym.

Chiara Hoelzl objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (830 pkt). Austriaczka o zaledwie 15 pkt wyprzedza w niej dotychczasową liderkę Maren Lundby, oraz reprezentacyjną koleżankę Evę Pinkelnig (719 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Swiata kobiet rozegrane zostaną już za tydzień w austriackim Hinzenbach.