PK - Clemens Leitner najlepszy w Sapporo

Utworzono: 25.01.2020 07:22 / sk

Clemens Leitner zwyciężył w pierwszy z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w japońskim Sapporo.

Na półmetku konkursu 21-letni Tyrolczyk był zaledwie siódmy. W finale Austriak oddał najdalszy skok serii (137 metrów) i ostatecznie z łączną notą 220,8 pkt awansował na miejsce pierwsze odnosząc drugie zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze. „Dobrze się dzisiaj czułem, chociaż doskwiera mi jet lag. Jestem bardzo zadowolony z moich skoków no i oczywiście ze zwycięstwa,” powiedział Leitner, który odniósł swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo zaledwie dwa tygodnie temu w Bischofshofen.

Najlepszy wynik tej zimy odnotował Klemens Murańka, który prowadził nawet na półmetku konkursu (135 i 130 metrów; 213,8 pkt). Ostatecznie Polak sklasyfikowany został na miejscu drugim.

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarzy Taku Takeuchi (131,5 i 130 metrów; 208,2 pkt). „Na skoczni w Sapporo trzeba mieć trochę szczęścia, mnie się dzisiaj udało,” powiedział po konkursie Takeuchi.

Czwarty był dzisiaj reprezentant Norwegii Anders Haare. Miejsce piąte zajął drugi z Japończyków, mało znany szerszej publiczności, Hiroaki Watanabe.

Oprócz Leitnera w czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasowało się jeszcze dwóch innych reprezentantów Austrii. Szósty był Clemens Aigner. Miejsce ósme zajął Peter Resinger.

W czołówce konkursu znaleźli się również dwaj reprezentanci Słowenii. Siódmy był  Anze Semenic. Miejsce dziewiąte zajął trzeci po pierwszej serii konkursowej Ziga Jelar.

Najlepszym z Niemców był dziesiąty Martin Hamann.

Clemens Leitner umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (585 pkt). Austriak wyprzedza w niej Japończyka Taku Takeuchi (474 pkt) oraz rodaka Clemensa Aignera (398 pkt).

Drugi z konkursów w Sapporo rozegrany zostanie w niedzielę 2:30 CET (10:30 LOC).