Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje w Planicy

Utworzono: 21.03.2019 12:34 / sk

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w ostatnich kwalifikacjach rozegranych tej zimy. W słoweńskiej Planicy skokiem na odległość 248 metrów (247,8 pkt) 22-letni Japończyk pokonał Markusa Eisenbichlera (248 metrów; 245 pkt). Trzeci był reprezentant gospodarzy Timi Zajc.

Miejsce czwarte zajął Austriak Stefan Kraft. Piąty był drugi ze Słoweńców Domen Prevc.

Na miejscu szóstym uplasował się najlepszy z Polaków Kamil Stoch. Tuż za nim sklasyfikowany został drugi z Polaków Dawid Kubacki.

Ósmy był Szwajcar Simon Ammann. Czołową dziesiątkę uzupełnił Austriak Michael Hayboeck oraz Piotr Żyła.

Spośród 71 zgłoszonych do kwalifikacji zawodników do sobotniego konkursu indywidualnego nie awansowali min. Norweg Anders Fannemel, kończący karierę Robert Kranjec, czy Polak Stefan Hula.

Jakub Wolny był dzisiaj 18-ty, a Maciej Kot 31-szy.

Pierwszy z konkursów w Planicy (konkurs indywidualny) rozegrany zostanie już w piątek. W sobotę odbędzie się ostatni tej zimy konkurs drużynowy. W finałowym konkursie tegorocznego Pucharu Świata wystartuje czołowa 30-tka klasyfikacji łącznej.

Łączna nota uzyskana we wszystkich sześciu skokach konkursowych oraz dzisiejszych kwalifikacji zaliczona zostanie do punktacji łącznej Planica 7. Jej zwycięzca otrzyma dodatkową nagrodę finansową w wysokości 20.000 CHF.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata został Japończyk Ryoyu Kobayashi. Walka o małą Kryształową Kulę za loty narciarskie toczyć się będzie do samego końca. Szanse na zwycięstwo maja nadal czterej zawodnicy Ryoyu Kobayashi, Markus Eisenbichler, Stefan Kraft i Kamil Stoch.