Lundby ponownie najlepsza w Rasnovie

Utworzono: 27.01.2019 14:24 / sk

Norweżka Maren Lundby zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Skokami na odległość 93 i 96,5 metra 24-latka wyprzedziła dwie reprezentantki Niemiec Carinę Vogt i Juliane Seyfarth. Lundby objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata.

Dla Norweżki było to 17-te pucharowe zwycięstwo w karierze, trzecie tej zimy. „Jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza z drugiego skoku. To moje trzecie zwycięstwo tej zimy, wygląda więc na to, że wreszcie wracam do dawnej formy. Udało mi się dzisiaj wyjść na prowadzenie klasyfikacji generalnej, ciężko na to pracowałam, więc mam nadzieję, że uda mi się je utrzymać do końca sezonu,” powiedziała po konkursie Lundby.

Dla drugiej dzisiaj Vogt było to drugie pucharowe podium tej zimy. Mistrzyni olimpijska z Soczi i dwukrotna mistrzyni świata była trzecia w Zao (JPN) tydzień temu. „Jestem bardzo zadowolona z moich dzisiejszych skoków. Wczoraj nie było aż tak dobrze. To moje drugie podium tej zimy. Lubię skocznię w Hinzenbach, więc nie mogę już doczekać się przyszłotygodniowych konkursów,” powiedziała Vogt.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się dzisiaj reprezentacyjna koleżanka Vogt Juliane Seyfarth. Niemka prowadziła nawet na półmetku konkursu, niestety błąd w skoku finałowym odebrał jej drugie tej zimy zwycięstwo. „Jestem bardzo zadowolona z kolejnego wyniku na podium tej zimy. Mój pierwszy skok był naprawdę bardzo dobry, drugi niestety strasznie spóźniłam. Tym bardziej się cieszę, że wystarczył do utrzymania pozycji na podium. Mam nadzieję, że za tydzień będzie jeszcze lepiej,” powiedziała Seyfarth.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dzisiaj pozostałe reprezentantki Niemiec. Oprócz Vogt i Seyfarth w czołówce znalazły się również piąta Katharina Althaus i ósma Ramona Straub. 15-ta była Anna Rupprecht, 26-ta Pauline Hessler

Najlepszą z Austriaczek była dzisiaj czwarta Eva Pinkelnig. Miejsce dziewiąte zajęła  Chiara Hoelzl. 11-ta była Daniela Iraschko-Stolz.

Miejsce szóste zajęła Słowenka Nika Kriznar, siódma była Japonka Sara Takanashi. Czołową dziesiątkę uzupełniła Norweżka Anna Odine Stroem.

Irina Avvakumova, która jesienią zapowiedziała roczną przerwę od skakania, pojawiła się na skoczni w Rasnovie. Rosjanka podjęła również decyzję o starcie w finałowych zawodach tegorocznego Pucharu Świata, które w drugiej połowie marca rozegrane zostaną w Rosji (Niżny Tagił i Czajkowski).  27-latka, która w sezonie 2013/14 zajęła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miejsce czwarte, dzisiaj uplasowała się na miejscu 28-mym.

Maren Lundby objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu (788 pkt), wyprzedzając dotychczasową liderkę Katharinę Althaus (747 pkt) oraz Juliane Seyfarth (511 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań rozegrane zostaną już w najbliższy weekend w austriackim Hinzenbach.