Janda i Jiroutek pokierują czeskimi skokami

Utworzono: 29.04.2018 09:24 / sk

Jakub Janda został nowym przewodniczącym rady doradczej ds. skoków narciarskich Czeskiego Związku Narciarskiego. Zdobywca Kryształowej Kuli oraz zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z roku 2006 został wczoraj wybrany na stanowisko otrzymując 34 z 36 głosów.

Oznacza to, że od tej pory Janda będzie miał znaczący wpływ na całokształt czeskich skoków. Czech zakończył karierę zeszłego lata, po tym jak został wybrany do czeskiego parlamentu. 40-latek reprezentuje w nim prawicowo-konserwatywną ODS.

„Zaczniemy od oceny obecnej sytuacji. Następnie zastanowimy się w jakim kierunku chcemy podążać, aby przywrócić dawny blask czeskich skoków. Jestem przekonany, że nam się uda. Chcemy aby nasi zawodnicy nie tylko zdobywali pucharowe punkty, ale stawali na pucharowym podium,” powiedział Janda.

Oprócz nowego przewodniczącego, czeskie skoki czeka jeszcze jedna ważna zmiana. David Jiroutek zastąpi na stanowisku trenera kadry Austriaka Richarda Schallerta. Minionej zimy czescy skoczkowie zdobyli zaledwie 95 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co dało im dziesiąte miejsce w Pucharze Narodów. Najlepszym wynikiem Czechów było 20-te miejsce Romana Koudelki podczas konkursu w Zakopanem.