PK - Nieoczekiwane zwycięstwo Pilcha w Whistler

Utworzono: 09.12.2017 23:46 / sk

Pierwsze tegoroczne konkursy Pucharu Kontynentalnego rozgrywane są w kanadyjskim Whistler na skoczniach olimpijskich.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów zwyciężył niespodziewanie reprezentant Polski Tomasz Pilch. Polak oddał skoki na odległość 102,5 i 101 metrów i z łączną notą 267,7 pkt odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 17-latek wystartował do tej pory w zaledwie czterech konkursach cyklu. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było 37-me miejsce w Wiśle we wrześniu 2016 roku.

Na półmetku konkursu na miejscu pierwszym ex-aequo z Polakiem znajdował się Philipp Aschenwald. Ostatecznie po skoku na odległość 100,5 metra w finale Austriak sklasyfikowany został na miejscu drugim (266, 2pkt).

Zaledwie szósty po pierwszej serii konkursowej Norweg Marius Lindvik (97 metrów) awansował po skoku na odległość 100,5 metra w finale na miejsce trzecie (264 pkt). Dla 19-latka było to pierwsze w karierze podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Tuż za podium uplasował się kolejny z Austriaków Elias Tollinger. Piąty był najlepszy ze Słoweńców Bor Pavlovcic. Miejsce szóste zajął trzeci po pierwszej serii konkursowej reprezentant Czech Viktor Polasek.

Miejsce siódme zajął Francuz Jonathan Learoyd (102,5 metra w finale). Ósmy był najlepszy z Niemców Andreas Wank. Czołową dziesiątkę uzupełnili Słoweniec Miran Zupancic oraz drugi z Norwegów Joachim Hauer.

Drugi z konkursów w Whistler rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 20:00 CET (11:00 LOC).